Cisco 2950T Switch
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 2950T Switch

http://img258.yukle.tc/images/2828vlanadsl.JPG Arkadaslar şekilde gozuken yapıdaki bir ağ'da Linksys 4 Megabit ADSL hattı 2960 24TT switch'nin FastEthernet 1 Portuna bağlayarak Omurga Switch'E bağlı 60 Metre Otedeki Aynı Vlan icerisinde olan S2

wiseman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco 2950T Switch

http://img258.yukle.tc/images/2828vlanadsl.JPG

Arkadaslar şekilde gozuken yapıdaki bir ağ'da Linksys 4 Megabit ADSL hattı 2960 24TT switch'nin FastEthernet 1 Portuna bağlayarak Omurga Switch'E bağlı 60 Metre Otedeki Aynı Vlan icerisinde olan S2 2950T'ye nasıl taşıyabilirim ? Local Area Kullanıcam Ancak ADSL icin Vlan2 Yaratıp SAdece ADSL hattı sistem uzerinden gecirecem.Nasıl Yapabilirim ?

Vlan 2 Yaratıcam Ancak Aynı Vlan icerisinde s2 Switche ulasmak icin 4 adet port kullanarak gidecem.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Anlamadım ne yapmak istediğinizi , ortamda tek vlan olacaksa zaten şuanki yapıyla s2 ye bağlı kullanıcı internete çıkabilir,2 tane vlan var ise switch ler arasını trunk yapın yeterli
    Mr.google knows everything , ask to him...

İnternete Proxy üzerinden cıkıyoruz.Benim istediğim Kendi Ofisimde Bulunan Ev kullanıcılar gibi olan Telekomun ADSL hattını Modemin bir portundan cıkıp Switchin portuna girip Sanal bir yol acıp hattımı ozellikle bana ait olan Telekom Adsl hattımı 4 ofis ilerideki Switchin herhangi bir portuna yonlendirmem.Yonlendirdiğim Port'a Gene Airties Bir Wireles Bir Modem bağlayıp Wireless Ordan Dağıtmak 1 Ofise.Boyle bişey mumkun mu ?

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Ofisinizde normal bir bağlantı war ve proxy ile çıkıyorsunuz ama siz başka bir adsl hattını kullanıp proxy ye dahil olmadan çıkmak istiyorsunuz doğrumu anladım ?
    Eğer böyle ise lokalde kullanılan ip den farklı bir private ip kullanarak bu istediğiniz yapılabilir,lokale erişmek içinde secondary ip kullanırsınız
    Mr.google knows everything , ask to him...

Aslında ben tam olarak anlatamadım.Soyle soylileyim Amacım Ofisimde bulunan bir Adsl hattı var bazen üretimde network olmayan pc'lere Santral'den Ofisimde bulunan telefon hattını Üretimdeki alana yonlendiriyorlar ve ben ADsl O kişilere verip pc'nin yanından adsl ve telefon hattın ıbağlayıp internete cıkıyorlar.Ben ise soyle olabilir mi diyorum ? ADSL Hattı Lokasyonl Olarak Sabit Kalıcak Ben Ofisimde bulunan Local Network Switch'min 1portuna Adsl ile cross bağlantı yapıp Bizim Local Network'umde Bulunan ve Üretimin oldugu noktalara zaten Switcler Root Switch ustunden bağlı Network olmaya pc'nin oraya Birtane ADSL Modem koyup Ofisimdeki Switcin 1.Portundan Vlan ve Gerekli Access Listelrei yaratarak sadece ADSL 'in gecmesini sağlayarak Üretimdeki Networku olmayan ve ADSL Modem 'e İnternetin Switch ustunden SAdece ama sadece belirlediğim Porttan ve belli bir noktadan interneti Switclerin uzerinden gonderebilirmiyim ? Umarım anlatabilmişimdir ? Şimdiden cok teşekkürler.

+ Konuyu Cevapla