Switch, IP Accounting Output-Packets
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Switch, IP Accounting Output-Packets

Selam Routerda yazabilidğim ip accounting komutunu switchde vlan yda interface neden yazamıyorum sh comutlarında accounting komutu var. bir vlanda bu komutu nasıl çalıştırabilirm. biligisi olan paylaşırsa sevinirim.. (config)# interface vlan

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Switch, IP Accounting Output-Packets

Selam
    Routerda yazabilidğim ip accounting komutunu switchde vlan yda interface neden yazamıyorum sh comutlarında accounting komutu var. bir vlanda bu komutu nasıl çalıştırabilirm.
    biligisi olan paylaşırsa sevinirim..

(config)# interface vlan 1
    (config-if)# ip accounting output-packets

root Guest

Merhaba,
    yazmak istediğin switch modeli nedir? Daha doğrusu Layer 3 bir switch mi? Router Layer 3 çalışan bir cihazdır ve IP özellikleri enable gelir fakat normal switchler (örneğin 2950) Layer 2 çalışan yani Network katmanına çıkmadığı için IP işini üstlenmeyen cihazlardır.

Bir de "ip accounting" i VLAN'larda ne için kullanacaktınız?

Nebula isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı okaratas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    yazmak istediğin switch modeli nedir? Daha doğrusu Layer 3 bir switch mi? Router Layer 3 çalışan bir cihazdır ve IP özellikleri enable gelir fakat normal switchler (örneğin 2950) Layer 2 çalışan yani Network katmanına çıkmadığı için IP işini üstlenmeyen cihazlardır.

Bir de "ip accounting" i VLAN'larda ne için kullanacaktınız?
    Merhaba, kullandığım swich layer 3, bu komutla vlandaki conversationları ve paket sayılarını göremk istiyordum.

+ Konuyu Cevapla