Ortalama 150 Uçlu Sistem için Swich - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 12 sonuçtan 11 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.
Ortalama 150 Uçlu Sistem için Swich

hocam çift kablolar ilerisi düşünülerek yapılmış. oluşturulacak çözüm yöntemine göre belki camera ve netwoku ayırırız veya kabloda bir zarar oluşursa yedeği kullanırız diye düşünülerek çekildi. her ana bağlantı noktasına giden

csyasar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

hocam çift kablolar ilerisi düşünülerek yapılmış. oluşturulacak çözüm yöntemine göre belki camera ve netwoku ayırırız veya kabloda bir zarar oluşursa yedeği kullanırız diye düşünülerek çekildi. her ana bağlantı noktasına giden kablo çift. ancak teki boşta. elimdeki zyxel es-2024a swich vlan destekliyor. bunu nasıl yapacağım. her bağlantı noktasında vlan destekli swich mi olması gerekiyor. vlan oluşturmak konusunda yardımcı olabilir misiniz vlan naıl oluşturulur ve ne gibi faydaları var? biraz araştırdım ama net olarak fikir oluşmadı aklımda.

CiscoEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Tekrar selamlar,
    Bir onceki sorumda sordugum STP spanning tree varmi soruma cevap vermemissiniz ben bunu yok olarak anliyorum.Vlan lar lokasyonlarina ve amaclarina gore olusturabilir ve vlanlar aarasinda yalitim yapabilirsiniz.Bir vlana ait packetler baska bir vlan a dogru yonlenmez onlenir.Bu da agda ki network yogunlugunu hafifletir.Mesela vlan 10 webcam, vlan 20 Erkek yurtu,vlan 30 kiz yurtu,vlan 40 spor salonu gibi ayirabilirsiniz ve vlanlar arasi baglantiyida router la yapabilirsiniz.Zyxel switchler hakkinda pek genis bir bilgiye sahip degilim.Benim size tavsiyem Cisco switchler ve cisco routerlarla bu sorunu cok kolay cozebilirsiniz.Daha once yazilan cevaplarda model numaralari isinizi epey gorecek turdendir.Bu modeller Vlanlari desteklerler ve STP ozelliklerini cok rahat kullanabilirsiniz.Kaynak olarak sitemizde oldukca bol dokuman bulunmaktadir.
    Umarim faydali olmustur fikir verebilmek adina.
    Iyi gunler...

+ Konuyu Cevapla