Cisco 3750 Switch, Metro Ethernet
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 3750 Switch, Metro Ethernet

Merhabalar, Bildiğiniz üzere metro bağlantısını fiber destekli bir layer 3 cihazda sonlandrabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla cisco da 3560 dan başlıyor bu segment. Neden cisco 3750 ye metro switch diyor? Bize ekstra

sith isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco 3750 Switch, Metro Ethernet

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere metro bağlantısını fiber destekli bir layer 3 cihazda sonlandrabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla cisco da 3560 dan başlıyor bu segment. Neden cisco 3750 ye metro switch diyor? Bize ekstra ne özellikler sağlıyor bu cihaz? Diğer markalarda yada modellerde MPLS yada Qos desteğimi yok acaba?

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

bu tip soru ve sorunlarınıza cevap olması açısından buraya product guide upload ettik, indirip incelerseniz yardımı olucaktır...

sith isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Cisco product guide ların tarihinde hiçbir sürümü benim sorduğum soru ile yakından uzaktan alakadar olmamıştır.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı sith Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bildiğiniz üzere metro bağlantısını fiber destekli bir layer 3 cihazda sonlandrabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla cisco da 3560 dan başlıyor bu segment. Neden cisco 3750 ye metro switch diyor? Bize ekstra ne özellikler sağlıyor bu cihaz? Diğer markalarda yada modellerde MPLS yada Qos desteğimi yok acaba?
    Öncelikle metro ethernet için layer3 kullanmak zorunda değilsiniz , layer2 bir switch te sonlandırabilirsiniz eğer sisteminizde bir router yada firewall cihazı var ise access portu bu cihaza yönlendirirsiniz hatta router olmadan tek bilgisayarı bu access porta bağlayıp sadece o bilgisayarla erişim sağlayabilirsiniz , metro ethernet denilen şey bildiğiniz ethernettir isp ile müşteri arasında kullanılan , 2 switch in fiberle birbirine bağlanmasıdır sadece...

3750 metro lara metro denmesinin sebebi metro ethernet den dolayı değil MPLS desteği sağladığı için metropolitian area network(MAN) ı temsil edecek şekilde metro olarak adlandırıldığını sanıyorum

Arkadaşa verdiğiniz cevapta product guide la sorduğumla alakası yok demişsiniz , eğer yeterli network bilginiz var ise product guide ları okuyarak aradaki farkları kendiniz bulabilirsiniz zaten
    Mr.google knows everything , ask to him...

emre01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Lütfen yardım edin.
    PACKET TRACERDA Metro ethernet ile switchler de konfigürasyon yapmam lazım ama yapamıyorum.
    Bana pacet tracerda yaptıgınz örnek bi konfigürasyon veya bnm yapabilecegim bi konfigürasyon gönderirseniz çok sevinirim.ama metro ehternet ile olcak unutmayın
    Lütfen acil olarak yardım edin şimdiden tşk ediyorum yardımlarınız için
    NOT: Pacet Tracerda tpoloji 2 switch ve 2 pc olacak
    Yardımlarınız için tekrar tşk

+ Konuyu Cevapla