Cisco 3750 Switch
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 3750 Switch

Selam Arkadaslar Aylar Once 3750G Cisco Cihazımıza Bağlı Olan Baska Bir Vlan'daki Cisco Cihaza Bozuk Bir Hub Taktıkları İcin Sistem Komple Down Durumuna Dusmustu.Ve Network Cokmustu.Neyse Sorunlu Hub'ı Bağlı Oldu

wiseman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco 3750 Switch

Selam Arkadaslar Aylar Once 3750G Cisco Cihazımıza Bağlı Olan Baska Bir Vlan'daki Cisco Cihaza Bozuk Bir Hub Taktıkları İcin Sistem Komple Down Durumuna Dusmustu.Ve Network Cokmustu.Neyse Sorunlu Hub'ı Bağlı Oldu Vlan'dan Cıkartınca Sorun duzelmişti.Ancak Bugun Gene Aynı Problemi Yasadık Tum Sistem Bir Anda DOwn Konusmuna Geldi.Benim sizden Yardımımı Sudur ? Benim Cihazlar Üzerinde Kontorl Etmem Gereken Nokta Nedir ? Hangi Şartlar Altında Sistem Komple Down Konumuna Gelir ? Aşagıdaki Resim'de Gozuken Vlan'ların Hepsi Bİr Anda Bağlantılarının Down Ettiler.Sorunu Su Sekilde Cozduk Tum Vlan'ları Bağlı oldukları Gbic'leri Tek Tek Cıkardık.Sonra Tekrar Tek Tek Takıp Taklılı Olan Vlan'Ları Pingleyip Hangi Vlan'ı Taktıgımda Tum Sistemi Request Time Out Dusurdugunu gordurumuz anda o vlan'nın Bağlı Oldu GBİc'i cıkartıp İptal Ettik.O Zaman Sistem Up Konumuna Geldi.Ancak Down Durumuna Dusurdugu Gbic TEkrar Taktıgımızda Bu Sefer DOwn Konumuna GEtirmedi Tum Network'u .Sorunun Kaynagı Nerde ? Bu Tip Bir Sorunla Karşılasan Varsa TEcrubelerini benimle Paylasırsa Sevinirim.Teşekkurler..Umarım Anlatmak istediğimi Anlatabilmişimdir Şimdiden TEşekkur Ederim..
    Cihaz Resmi

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

merhaba benzer bir problemle karşılaşmıştım öncelik le bir sorum olcak switch ler üzerinde spanning tree bpdu filter veya bpdu guard çalışıyormu çalışıyor ise hangi portlarda çalıştığını biliyormusunuz...karşılaştığım problemde pbdu fileterin bir çok portta devrede olmaması nedeniyle müşterinin taktığı bir hub yüzünden ozel olarak ayrılan vlan, 4500 serisi bir omurga switch üzerindeki 8 fiber porttan 6 sını kapatmış hatta ve hatta kat switchlerinde eğerki aynı vlan var ise o vlan ı kullanan bir client olmasa bile otomatik olarak trunk portlarını kapattığını gördüm...canımdan bezdirdi desem yeridir

Tüm Switch'leri CNA Aracılı ile Kontrol Ettim.Portlarında Spanin-Tree Yoktu.Bpdu Filter ve Bpdu Guard Hangi Komutlarla Bakmam Lazım ?

vurgun Guest

BU 3750 VTP servermi???

Omurga Switch Tum Vlan'lara Gbic'lerle Bu Hat Uzerinden Dağıtıyoruz Hattı..

vurgun Guest

clieant swchlerin hangi modeller?

+ Konuyu Cevapla