Cisco Catalyst 2900 XL Hakkında Yardım
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Catalyst 2900 XL Hakkında Yardım

Merhabalar.Elimde cisco catalyst 2900 xl serisi bir cihaz var.Ben bu cihaza konsoldan bağlanmak istiyorum ve ben bu konuda yeniyim.Mümkünse bana yardımcı olabilir misiniz? Bir de bu cihazın özelliklerini de söylerseniz

ayucelen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Arrow Cisco Catalyst 2900 XL Hakkında Yardım

Merhabalar.Elimde cisco catalyst 2900 xl serisi bir cihaz var.Ben bu cihaza konsoldan bağlanmak istiyorum ve ben bu konuda yeniyim.Mümkünse bana yardımcı olabilir misiniz? Bir de bu cihazın özelliklerini de söylerseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar...

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Arrow

Alıntı ayucelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Elimde cisco catalyst 2900 xl serisi bir cihaz var.Ben bu cihaza konsoldan bağlanmak istiyorum ve ben bu konuda yeniyim.Mümkünse bana yardımcı olabilir misiniz? Bir de bu cihazın özelliklerini de söylerseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar...
    Merhaba
    Cisco Catalyst 2900 "XL" Serilerinin özellikleri

Resimi büyük görmek için " This image has been resized. Click this bas to view the full image " yazan kısma tıklamanız yeterlidir.

Resimi büyük görmek için " This image has been resized. Click this bas to view the full image " yazan kısma tıklamanız yeterlidir.

Console bağlantısı için de Bütün Cisco aygıtları konsol kablosu ve konnektörleriyle gelir. Bu aygıtı bağlamanızı ve yapılandırmanızı sağlar. Kablolama ise bilgisayara bağlantı için kullanılır.Switch'in console portuna rj-45 i , bilgisayarınızın db25 'e takmanız ve elektrik kablosunu takıp power düğmesine basmanız yeterli.

Dökümanın orjinali " Türkçe " olarak zaten Cisco System 'de yer alıyor.
    http://www.cisco.com/web/partners/do.../cat29-tur.pdf

Kolay gelsin. görüşmek üzere.

tamam rj 45 i bağladım peki sonra? teşekkürler

Arrow

tamam rj 45 i bağladım peki sonra? teşekkürler

bu şekilde yapabilirsiniz.

bilgisayara bağladım sonra switch e erişim için hiper terminal öi kullanacağım eğer öyleyse nasıl yaparım? bağlandıktan sonraki switch komutlarını ciscotr den indirdim

Arrow

bilgisayara bağladım sonra switch e erişim için hiper terminal öi kullanacağım eğer öyleyse nasıl yaparım? bağlandıktan sonraki switch komutlarını ciscotr den indirdim

sonra hyperterminal 'e bağlantı tanımı yapmalısınız.

burdan önce karşınıza alan kodu sorabilir. 212 yazıp geçin.

com1 , com2 tcp/ip ( winsock ) seçenkeri var.
    bende switch olmadığından örnek teşkil etmesi için rasgele seçtim.

varsayılan menüsüne tıklayınca saniyedeki bit sayısı 9600 oluyor. bu şart değil ama genel görüş budur. opsiyonel

Tamam 'a bastığınızda switch configuration dialog karşınıza gelecek.

görüşmek üzere.

+ Konuyu Cevapla