Cisco 3550, 3560 Switch
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 3550, 3560 Switch

Selamlar ; bir şirkette işe başladım ki başlamaz olaydım network kablosu yerine halat çekseler olacakmış durum o kadar kötü yani neyse yeni bir switch alarak işe başlamak istiyorum 24'den daha

Spunky isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 3550, 3560 Switch

Selamlar ; bir şirkette işe başladım ki başlamaz olaydım network kablosu yerine halat çekseler olacakmış durum o kadar kötü yani

neyse yeni bir switch alarak işe başlamak istiyorum 24'den daha fazla portlu ne önerirsiniz ?

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba,

Bu switch i hangi amacla kullanacaksiniz. Edge switch mi olacak yoksa core mu olacak. Routing yapmasini istiyor musunuz. Biraz isteklerini detaylandirirsan daha iyi yardimci olabiliriz.

Spunky isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

sistem şu ;
    1 adsl router
    1 network printer
    1 2008 server
    18 pc

Bunları konuşturacak belki ilerde gerek duyarsam vlan durumu olabilir ama çok bir atraksiyon yapmayı düşünmüyorum switchle zaten öyle bir durumu da yok şirketin. yönetilebilir olsun o sırada ağda ne oluyor görebileyim yönetebileyim yeter

not : bir dönem ismi lazım değil birinden cisco eğitimi almıştım ama askerlik maskerlik derken zaten çok sık kullanamadığım bilgiler unutulup gidiyor, hem iyi bir switch alıp hemde biraz pratik imkanı bulmakta şahsi gayem
    Konu Spunky tarafından (07.05.2009 Saat 15:36 ) değiştirilmiştir.

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam,

Cisco 2950 catalıst onerebılırım ama bu modelın 24 porttan fazlası varmı bılmıorum.Ben cisco 3560 kullanıorum edge olarak 48 portlu buda ısını gorebılır ama tabı bunlar bıraz malıyetlı cıhazlar o yuzden sana hangısı uyar bılmıorum .ama bana 24 port yeter dersen dedıgım gıbı 2950 yı onerebılırım.

İyi gunler,
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

sitemizde üstte reklamı bulunan yerden 2. el manage edilebilir güzel cihazlar bulabilirsiniz

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Fatih ' in dedigi gibi 3560 lar son derece guzel cihazlar. Eger imkanin varsa bunu alabilirsin.

sith isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

2950 switchi satılmıyor. 2960 satılır. 18 kişilik bir ağa cisco switch almak gereksiz bence. HP tavsiye ederim.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

anladığım kadarıyla pek profesyonel bir yapı yok ve cisco switch e o kadar para vermek istemezler , Allied Telesis 8000s/48 modelini önerebilirim 48 port 10/100 2 tane gigabit uplink ve combo çalışan sfp yuvası var üzerinde , yazılımı cisco ya %90 benzer ve fiyat olarak uygun olabilir , yönetilebilir bir switchtir , tavsiye ederim
    Mr.google knows everything , ask to him...

akyuznet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

cisco 3560-3550 ler cok guzel cihazlar. Ilerde L3 + vlan yapisina gecerken , bu cihazlar isini gorecektir. Basit bir sekilde dot1x veya mac auth da yapabilirsin. Port securityde de cok basarili. 3550 lerin 48 portu olan ikinci el 1000 dolar civari..

+ Konuyu Cevapla