Cisco 2960 Switch, config register
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 2960 Switch, config register

Merhaba, Xmodem aracılığıyla 2960 anahtara image yükledim, dir yaptığımda boyutu olması gerektiği boyutta idi, cihazı boot ettim sorunsuz açıldı, konfigleri yaptım wr ettim fakat cihaz "mistmach bad mzip file" hatası

GNZ Guest

Standart Cisco 2960 Switch, config register

Merhaba,

Xmodem aracılığıyla 2960 anahtara image yükledim, dir yaptığımda boyutu olması gerektiği boyutta idi, cihazı boot ettim sorunsuz açıldı, konfigleri yaptım wr ettim fakat cihaz "mistmach bad mzip file" hatası vermeye başladı artık image yükleyemiyordu, break modda tekrar açtım dir yaptığımda ise image boyutu 1185 kb' ta düşmüştü, tekrar xmodem aracılığı ile image yükledim gene sorunsuzca açıldı fakat daha sonra boot ettiğimde gene aynı hatayı verdi, bu konuyla ilgili daha önce tecrübesi olan arkadaş var mı?

Teşekkurler, iyi çalışmalar

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Tam olarak bu konu ile degilgilde, yinede emin olmadan soyluyorum, config registerin dogrumu, X-2102 gibi.
    Yaman

burner Guest

Slm;

Supeler ios imagesi corrupted...Cisco sitesine baktigimda yine ayni yonde aciklamalar var;

Bad mzip File, Unknown Zip Method
    Switch software can become corrupt during an upgrade due to these reasons:

If you download the wrong file to the switch

If you upload a .tar file through X-modem

If you delete the image file

Cisco recommends that you download a fresh copy of the Cisco IOS Software from the Downloads ( registered customers only) page, and copy it to the flash memory of the switch.

Bu durumda image yi download et modem kullanmadan switch e upload et eger boyle bir imkanin var ise....

Iyi gunler

GNZ Guest

Bildiğim kadarıyla anahtarlar üzerinde 0x2 - 0xF (default boot) olarak kullanılıyor ve bu değişmiyor (4500-6500 hariç).

GNZ Guest

.tar da hata verdiği için .bin deniyordum zaten genede fark etmiyor, ayrıca aynı IOS' u birebir bütün özellikleri aynı olan başka bir cihazda tftp' den yükleyerek çalıştırıyorum.

+ Konuyu Cevapla