Cisco Cihazlarda İlk Yapılması Gerekenler
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Cihazlarda İlk Yapılması Gerekenler

Merhaba Arkadaşlar; Ailenize yeni katılan bir üyeniz olarak ve sunuda belirtmek istiyorum cisco bilgisi olmayan biriyim ama öğrenmek için elimden gelen çabayı göstermekteyim. Konunun dogru yere açılıp açılmadığınıda bilmiyorum eger

ayaz29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Cihazlarda İlk Yapılması Gerekenler

Merhaba Arkadaşlar;
    Ailenize yeni katılan bir üyeniz olarak ve sunuda belirtmek istiyorum cisco bilgisi olmayan biriyim ama öğrenmek için elimden gelen çabayı göstermekteyim. Konunun dogru yere açılıp açılmadığınıda bilmiyorum eger yanlış yere açtıysam çok özür dilerim. Siz abilerimizden biz yeni öğrenmeye çalışan kardeşlerinize yardımcı olmak için videolu onlatım bölümü ama sıfırdan başlayarak (swich konfigrasyonu felan anlatımı ) başlık açmanız mümkünmüdür. Konu baslıkları altında bilgilere ulasıyoruz tskler yazan abilerimiz için ama biz bilgisi olmayan kerdeşleriniz konuları tam kavrayamıyoruz. Kardeşiniz olarak konu hakkında bilgilerinizi bizim anlayacağımız yani basit olarak bu bölüm oltında bizimle paylaşmanızı istiyorum eğer mümkünse tskler.

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Merhaba,

bu birkaç defa başka başlıklarda anlatıldı. Hatta birini bizzat ben yazmıştım..

Aslında çok basit.

Bir konsol kablosunu alıp switch'e bağlıyorsunuz ve diğerini bilgisayarınızın seri com port bağlantısına..

Sonra switch'e power vermeden önce önündeki küçük tuşa basılı tutup power veriyorsunuz ve birkaç dakika o tuşu basılı tuttuktan ve switch açıldıktan sonra tuşu bırakıyorsunuz.

Ondan sonrasını step by step başka bir konuda açıklamıştım ben, arkadaşlar da açıklamıştı..

Çok istiyorsanız foto ve video çekerim yarın eklerim..

selamlar

Tskler biz yeni baslayanlar için yaparsanız çok seviniriz.
    İyi Çalışmalar

dayt Guest

bence sıfırdan swicth konfigi yapmak yerine hemen biraz döküman, video falan incele biraz hakim ol cisco cihazlarına ondan sonra yap derim daha kolay olur ğrenmesi senin için

Siz büyüklerimiz nerden baslamamız gerektiğini gösterirse biz oradan başlarız ama bunun içinde kaynak göztermeniz gerekir. ( Videolu olursa cok güzel olur )

dayt Guest

ingilizcen varsa video zaten sitede var trainsignal ya da CBT nin ccna videolarına bak.
    ama ingilizce yoksa türkçe dökümanlar var sitede ordan çalış

http://www.ciscotr.com/forum/cisco-r...ath-first.html

Korhanaydın abimiz yukarıdaki linkte negüzel anlatmış biz kardeşleri için biz yeni baslayan ve gerçekten öğrenmek isteyen kardeşleriniz için böyle videolar hazırlaya bilirmisiniz ( isteğimiz sadece cisco switch için değil routerlar içinde gecerli ) kardeşiniz olarah hiç birsey bilmiyoruz

+ Konuyu Cevapla