Cisco Industrial Ethernet 3000 (IE 3000)
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Industrial Ethernet 3000 (IE 3000)

Merhabalar Cisco endüstriyel tip switch 4 fast ethernet 2 gbic modül 2 adet dual gigaethernet port var . Fiberim 1 gbic modülüne giriyor.Dual port olarak adlandırılan 1. giga ethernet portundan

güvercin14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Industrial Ethernet 3000 (IE 3000)

Merhabalar Cisco endüstriyel tip switch 4 fast ethernet 2 gbic modül 2 adet dual gigaethernet port var .

Fiberim 1 gbic modülüne giriyor.Dual port olarak adlandırılan 1. giga ethernet portundan çıkış alabilirmiyim.?

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Switch'in modeli nedir?

bu arada eger gbic'e gidiyorsa 1. dual porttan cikis alamazsin.. Modeli soyleyin..

sanirim dual portlar tek portmus gibi calisiyor ve girisi cikisi oraya takmaniz gerek..

güvercin14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

cisco IE 3000 modeli
    N.N metro devrem var karşı switche ip kamera bağladım görüntüyü diğer switch almak isityorum şu anki problemim switch 4 fast ethernet portu var Bunlarn hepsini trunk olarak tanımladım.fast ethernet birinci portuna ip kamera bağladım.Merkezdeki yine aynı marka switch üzerinde görüntü alamıyorum.Vlan 1009 altında 10.10.9.1 ip kamerama bağlanmak istiyorum.kameranın bağlı olduğu metro switchime 10.10.9.1 nolu ip route olarak mı girmeliyim.? komutlar nasıl olmalı?

Fiver isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba,
    Biraz daha detaya ihtiyacimiz var, su haliyle bolge topolojisini hayal etmeye calisiyorum, biraz fantezi olabilir. Bolge Networkunu

metro switch --> Router(?) --> IE3000-4TC --> Camera

seklinde varsayarsak. Metro Switch'ten veya Router+Departman Switch'inden fiberle IE3000'in GigabitEth1/1 portuna geldiniz. Bu baglanti trunk olmali. 2 tane dualport'un her birinde yanlizca tek bir baglanti yapabilirsiniz. Ya SFP'den ya da Rj45'ten. Camera'nin bagli oldugu Fastethernet portunu trunk degil access olarak tanimlamak gerekir, diger FastEth'lere de client'lar bagliysa ayni sekilde access.

Bolge network'un Ip yapisi nasil olusturulmus bilmiyorum. Vlan 1009 altinda 10.10.9.1 bolgedeki camera ise bu vlan'i (switchport access vlan 1009 komutu) Metro Switch'e kadar tasiyip, merkez'e route etmek gerekiyor dogal olarak. Bu yeni kurulan bir bolge mi, merkezle baglantisi zaten mevcutsa configleri atarmisiniz?)

+ Konuyu Cevapla