Cisco 3750 Switch, Cross Stack
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 3750 Switch, Cross Stack

Arkadaslar merhaba 6 adet 3750 Switchden olusan bi stack yapim var ve buna 3 adet daha eklemek istiyorum . Bu noktada master switchimi id uzerinden belirledim lakin yeni takicam switchler

bora35mm isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco 3750 Switch, Cross Stack

Arkadaslar merhaba

6 adet 3750 Switchden olusan bi stack yapim var ve buna 3 adet daha eklemek istiyorum . Bu noktada master switchimi id uzerinden belirledim lakin yeni takicam switchler uzerinde herhangi configurasyon girmeme gerek varmidir yoksa stack yapiya dahil eder etmez mevcut configi uzerine mi alir ?

Yardimlariniz icin tesekkurler.

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

sanirim otomatik olarak conf almasi gerekiyor ama switchleri ilk acarken backup yapayim mi sorusuna yes demen gerekiyordu..

2 Cisco 3750s - how to setup a cross-stack : cisco, stack, 3750s, how

tam hatirlamadim simdi link isini gorur sanirim..

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

yeni switchi takarken ilk önce kabloyu takın daha sonra elektriği açın, eğer conf almazsa hepsini restart etmeniz gerekebilir.

birde BU LİNKİ bir inceleyin umarım faydası olur...

burner Guest

Alıntı root Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanirim otomatik olarak conf almasi gerekiyor ama switchleri ilk acarken backup yapayim mi sorusuna yes demen gerekiyordu..

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX X

tam hatirlamadim simdi link isini gorur sanirim..
    Slm;
    Degerli Root, experts exchanges diyor da bir sorun var gibime geldi, expert exchanges with fee(cost).. yani once ode sonra cevabini al..Unix cilere boyle seyler ters gelir sanirim, onlar ve ciscotr Open and Free Source<?>, severler...

postunu buna gore edit etmen iyi olur sanirim...

hakan in linkine ek olarak gorsel olarak burayada bir goz atabilirsin, 3750 video

h**p://www.cisco.com/cdc_content_elements/flash/switches/3750e/demo.html

knowledge for free
    Iyi gunler
    Konu burner tarafından (11.02.2009 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.

ayhanarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba ;

master switch ini , conf mod da "sw 1(hangi switch master olacaksa) priority 15" olarak belirle , kablolamanı yap , hali hazırda çalışan 6 sw ini sırayla aç ,sonra en son taktığın 3 switch aç , 10-20 sn içinde..,stack kablolalamanda sorun yoksa switchlerin ilk 6 sı açılırken bir noktada stack taraması yapacaklardır , bu sırada priority verdiğin sw haricindekiler member olacak, daha sonra 3 sw in gelecek ve bunlarda sw id sini sırasıyla alacaklardır , zaten portlarına özel conf yoksa , yani Fa5/0/8 ip tel için , Fa4/0/3 access point için gibi şeklinde ayarlanmadıysa sw id lerinin değişmesi senin için sorun yaratmayacaktır, rahat ol, tak çalışsın...

+ Konuyu Cevapla