KVM Swve Omni Switch Nedir
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
KVM Swve Omni Switch Nedir

arkadaşlar r kvm sw ve omniş swgibikavramlar duyuyorum son zamanlarda sektörün için yer aldıkça bunlarnedir farkları nedir . msala bizim iş yerine üzerinde 6 adt modülü olan bir sw almışlar

e-mky Guest

Standart KVM Swve Omni Switch Nedir

arkadaşlar r kvm sw ve omniş swgibikavramlar duyuyorum son zamanlarda sektörün için yer aldıkça bunlarnedir farkları nedir .
    msala bizim iş yerine üzerinde 6 adt modülü olan bir sw almışlar hp procuerve 4300 series bir sw ve üzerinde yaklaşık 100 civarında port var bu tarzyapılar hakkınd ailgi verirmisniz. yani kvm sw ve omni sw nedir bilmek istiyorum sanırım bu benim dediğim örnek omni sw uygıun gibi...

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

kvm genelde birden fazla bilgisayarı tek bir noktadan kontrol etmeye yarar kablolu ve ablosuz olmak üzere iki çeşidi bulunur.. Kablolu olan başka bir ekipmana ihtiyaç duymayıp 2 bilgisayarın yönetiminde kullanılır...Kablosuz olan ise kutu şeklinde olup 2 den fazla bilgisayarlar için kullanılabilir...

omniswitchler ise daha kompllike yapılar olup L2/L3/L4 desteklemektedir kısaca;
    * 10/100/1000/10 Gigabit Ethernet
    * Authenticated VLAN ve yetkilendirilmis servisler
    * Gelismis Access List’ler
    * NAT and PAT
    * L2/L3/L4 siniflandirma ve önceliklendirme
    * Sunucu yük paylasimi (Server Load Balancing)
    * IP/IPX routing (RIP v1/v2, OSPF, BGP4, DVMRP, PIM SM, RIP/SAP) IP Multicast Switching
    * MPLS ve IPv6 için hazir.
    * NEBS uyumlu
    şeklinde özellikleri bulunur

merkezi noktalarda kullanıldıkları için çok sayıda portu bulunmaktadır, Backbone baglantilari ve DataCenter uygulamari için güvenli, yedekli ve fonksiyonel bir cihaz olarak kullanilabilir....

e-mky Guest

anladığım kadarıyla kvm sw takçalıştır sw ler gibi örneğin 3com klasik 2600 sw leri örnek. omni sw ise daha komplex datacenter uygulşamaları için gelişmiş acl uygulamaları için. yanlışmı söylüyorum. kvm sw tak çalıştır swler mi ??

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

tak çalıştır switchler genelde hublar gibi yönetilemez olur ancak kvmler yönetilebilir switchler olup ekstra özellikler kablosuz kullanım imkanlarını olmasıdır. Mantık olarak doğru söylüyorsun..

+ Konuyu Cevapla