Ping Request Timed Out Hatası
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Ping Request Timed Out Hatası

Merhabalar.Omurga switch e bağlı i-bekçi cihazımız var.Omurgaya ping attığımızda kendisi değil de i-bekçi cevap veriyor(Reply from i-bekçi: TTL expired in transit) ve daha sonra (Request timed out) cevabı alıyorum.Yani omurgaya

ayucelen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Ping Request Timed Out Hatası

Merhabalar.Omurga switch e bağlı i-bekçi cihazımız var.Omurgaya ping attığımızda kendisi değil de i-bekçi cevap veriyor(Reply from i-bekçi: TTL expired in transit) ve daha sonra (Request timed out) cevabı alıyorum.Yani omurgaya ping atamıyorum ama omurganın web arayüzüne erişebiliyorum.Acaba bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

i-bekci cok kotu tasarlanmis bir sistem.. oncelikle onu kullanmamanizi onermekle cevap verebilirim. bir ikincisi i-bekci icmp protokolunu yani ping paketlerinin gectigi protokolu drop ediyor olabilir. bunlara da loglardan bakmak gerekiyor. eger oyleyse i-bekci'yi kaldirin. yerine cok daha guzel bir firewall kurmak istiyorsaniz bunu linux uzerinde iptables'a layer7 destegi vererek saglayabilirsiniz.

ayucelen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

İşe başladığımda var olan bir sistemdi ama yerli sistemede destek verilmeli diye düşünüyorum,akadaşlar güncellemeleriyle ve sıkıntılarımızla bayağı ilgileniyorlar

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

elbette yerli malina destek verelim. buna bir sozum yok ancak daha iyisi yapiliyorsa ve haksiz bir para kazaniyorsa ben karsiyim. bir sirket var guvenlik cozumleri iletiyor yine.. adam ankara ostimde kutu yaptiriyor icine de linux yukleyip uzerinde squid dansguardian ve iptables calistiriyor. tek yaptigi arayuz yazmak.. biz sistemlerimizi amerika'da yaptiriyoruz ve kendimiz kodluyoruz diye de fahis fiyatlara satiyor ve destek icin para aliyorlar. bunlara da destek vermeli mi? baska bir ornek; karel gibi genclere yol veren ve her gecen gun teknolojiye yeni birseyler kazandiran yerli kuruluslari ornek versek takdir ederim. bu benim tabii ki sahsi gorusum, sistemleri kullanmis biri olarak yaziyorum, forumu baglamaz.

+ Konuyu Cevapla