CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
vtp problemi hk

Merhaba, 2960-S serisi switchlerde vtp konfigürasyonunu yapılandırdırdım.Bir switch de oluşturduğum vlan lar diğer switch ile güncelleme yapmıyor. vtp şifresi, domain name, versiyon (2), mode (server) kontrol ettim uplink bağlantılarının trunk

yakaza isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member yakaza is on a distinguished road

Standart vtp problemi hk

Merhaba,

2960-S serisi switchlerde vtp konfigürasyonunu yapılandırdırdım.Bir switch de oluşturduğum vlan lar diğer switch ile güncelleme yapmıyor.

vtp şifresi, domain name, versiyon (2), mode (server) kontrol ettim uplink bağlantılarının trunk olup/olmadığını kontrol ettim.

Sorun nerededir acaba, gözden kaçırdığım nokta nedir ?

gkhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member gkhn is on a distinguished road

trunk baglantilarin native vlan'lari ayni mi?

yakaza isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member yakaza is on a distinguished road

native vlanda değişiklik olmadı default olan 1

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator AcLMasteR will become famous soon enoughAcLMasteR will become famous soon enough

vtp server ve vtp client larınızda ki domain ve pssword kontrolü yaptıktan sonra revision number a dikkat edin server tarafındakileri revision number daha yüksek olmalıdır. clientlerdeki revision numberi vtp modunu transparent a alıp tekrar client e alarak sıfırlayın. sonra vtp server e 1 adet vlan ekleyip deneyin
    The day that never comes

Hypnotic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator Hypnotic will become famous soon enough

Selam,

Kriz anında hızlı çözüm olarak bu gibi durumlarda, tüm switchleri (server hariç) client moda alın. Herşeyin sorunsuz çalıştığına emin olduktan sonra tekrar tüm switchlerde vtp yapılandırmasını konfigüre edin.

kolay gelsin.

merhaba,
    sorun kendiliğinden çözüldü, çalışıyor şuan.

+ Konuyu Cevapla