Cisco nac agent Site Yasaklama ?
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco nac agent Site Yasaklama ?

Arkadaşlar cisco ile siteler yasaklanıyor bunu aşmak için neler yapabiliriz ? Mesela cisco domain ismini mi banlıyor yoksa hostun bulundugu ip ye mi ban atıyor ?

Pusat19 Guest

Standart Cisco nac agent Site Yasaklama ?

Arkadaşlar cisco ile siteler yasaklanıyor bunu aşmak için neler yapabiliriz ? Mesela cisco domain ismini mi banlıyor yoksa hostun bulundugu ip ye mi ban atıyor ?

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

benim bildiğim NAC url filtering yapmıyor. belli özellikleri barındırmazsan network e çıkarmıyor. yani bir nevi cihaz filtreleme yapıyor. engelleyen proxy olabilir.

Pusat19 Guest

biraz daha acıklayabilir misin hocam ?

engelleyen nac değildir yani başka bir cihaz vardır. nac site filtering değil de device filtering yapıyor benim bildiğim. mesela xp işletim sistemli pc lerin networkünü kapat. win 7 olanları aç gibi.

Pusat19 Guest

hata söyle veriyor :

This Websense category is blocked: Uncategorized.

Bu uncategorized değişiyor mesela facebook a girince social network deyip engelliyor.Bir kurum interneti kullanıyorum ve komut sistemi gibi yerlere girilmiyor bunu asabilme imkanım var mıdır ?

senin kontrolünde değilse hayır çünkü domain üzerinden yetkilendirme vesaire yapıyorlar sen adamların istediği filtreye yönlendiriliyorsun, orada da filtreleme yapılıyor.

Pusat19 Guest

bunu asmanın tek yolu hostun farklı ip lere sahip olması örneğin 5-6 ip li host vps vs bulabilir miyim ?

+ Konuyu Cevapla