MPLS Routing
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
MPLS Routing

Merhaba Arkadaşlar, DataCenter'ımızı bir lokasyondan farklı bir lokasyona taşıyacağız. Sunucular fiziksel olarak taşınmıyor, yeni sunucular alınıyor ve VM ortamındaki sunucuları MPLS'de yeni lokasyona move etmeyi planlıyoruz. Ancak sunucuların IP'lerini değiştirmemeyi

billyboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart MPLS Routing

Merhaba Arkadaşlar,

DataCenter'ımızı bir lokasyondan farklı bir lokasyona taşıyacağız. Sunucular fiziksel olarak taşınmıyor, yeni sunucular alınıyor ve VM ortamındaki sunucuları MPLS'de yeni lokasyona move etmeyi planlıyoruz. Ancak sunucuların IP'lerini değiştirmemeyi düşünüyoruz. Bu yüzden eski DataCenter'daki sunucu subnetini yeni lokasyonda da kullanmak zorundayız. MPLS'de aynı subneti farklı lokasyonlara route ettirme işlemini ve bu süreci nasıl handle ederim ?

Teşekkürler

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

L2TPv3, OTV, QinQ, LISP gibi teknolojilerle dediğiniz mümkün görünüyor, OTV bu iş için biçilmiş kaftan olarak görünmekte.

içlerinden hangisini kullandınız derseniz L2TPv3 uygulamasını bir yerde yaptım yaklaşık bin üzerinde kullanıcı sıkıntısız çalışmalarını sürdürmekte. söylediğim teknolojileri bir araştırın ve yanlış hatırlamıyorsam telekom un l2tp çözümleri mevcut.
    The day that never comes

billyboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Cevabınız için teşekkürler, telekomun l2tp çözümü var diye biliyorum ben de. L2TPv3'ü araştırdım, en uygunu bu gibi gözükmekte. Bakalım deneyip görelim.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

"move etmek"

e-pipe tanımlatırsınız olur biter , aynı vlan ı içeri kadar taşırsınız yeni lokasyonda sanki içerdeki bir vlan gibi kullanabilirsiniz , mpls e bakan portunuz layer3 çalışıyorsa da sub-if leri bridge yapabilirsiniz vs..
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla