Firepower 6.2.0 - 5508-X ASA
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Firepower 6.2.0 - 5508-X ASA

Merhaba, Firepower version 6.2.0 Son iki gündür e-mail notification'ın çalışmadığını, cihazın bana raporlama yapmadığını farkettim. SMTP vb ayarları kontrol etmeden önce rapor oluşturabiliyor muyum diye test etmek istedim. Rapor dahi

Vkekezoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Firepower 6.2.0 - 5508-X ASA

Merhaba,

Firepower version 6.2.0

Son iki gündür e-mail notification'ın çalışmadığını, cihazın bana raporlama yapmadığını farkettim. SMTP vb ayarları kontrol etmeden önce rapor oluşturabiliyor muyum diye test etmek istedim. Rapor dahi oluşturamıyor. Failed to generate gibi bilgi vermeyen bir uyarı veriyor. Tabi buraya yazmadan önce yabancı forumlarda konuyu biraz araştırdım. Bug, known issue vs. birçok sonuç çıktı. Internet çıkışının kullanılmadığı zamanlarda hem firewall'u hem de firepower'ın kurulu olduğu vm'i restart ettim. Sonuç yine değişmedi. Firepower'ın kurulu olduğu VM'de disk kontrolü yaptım. df -TH komutu ile baktım. Verdiği 6-7 sonucun içinde en çok kullanılan disk alanı %30 üzeri değildi. Yani disk ile ilgili bir sorun gözükmüyor. Health monitor ekranında çalışmayan bir servis de yok. Herşey yeşil ve olması gerektiği gibi.

Bu tür bir sorun ile karşılaşıp çözümü hakkında yardımcı olabilecek var mıdır?

ydev isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

merhabalar ;

1- firepower local olarak internete çıkıyormu ?
    2- rapor limitlerin nedir ?
    3- raporu gönderdiğin mail adresi yada mail sunucusunun smtp relay açıkmı yada authentication'u test ettinmi ?
    4- mail atması için kural oluşturdunmu
    5- mail gönderme aralıkları nedir ?

madde madde bunları kontrol etmen gerekiyor
    son olarak mail gönderemediğine dair hata vermesi gerekiyor ayrıntılarında
    verdiği hatayı yazabilirsen yardımcı olabiliriz

Selamlar Hocam,

Linux vm tarafını kontrol etmiştim. Tekrar ettim. Bir sıkıntı yok internete çıkıyor. SMTP tarafında da sıkıntı yok. Zaten ben rapor oluştururken e-mail atma kısmını seçsem dahi raporu oluşturmaya çalışırken failed to generate kısmına düşüyor. IPS ve AMP için automatic generated raporlar. BAzen saatte 15 tane atar bazen 3 saatte bir tane atar. Rapor dahi oluşturmaması beni düşündürüyor. Bir sıkıntı var ama uğraştıkça bir neticeye varamadım.

Asa'dan clear dynamic arp entries yapıp restart edince düzeldi sorun. Yabancı bir forumda tavsiye edilmişti. Bende de işe yaradı.

ydev isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

raporlama diskinde sorun olabilir belki şuan geçici olarak çözmüş olabilirsin ama
    loglama ve raporlama boyutuna göre tekrar hata verme ihtimali yüksek
    sonuçta ssd disk üzerinde tutuluyor loglar
    tamamen log database'ini silip tekrar oluşturmalısın

+ Konuyu Cevapla