CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
IPSec VPN Phase 1 Hakkında

Merhaba arkadaşlar, Herkese iyi günler. Biliyorum ki ipsec vpnde phase 1 ve phase 2 konfigurasyonu mevcut. Fakat bu phase 1 phase 2 konfigurasyonu sadece ipsec vpne mi özel yani onun

YasKar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member YasKar is on a distinguished road

Standart IPSec VPN Phase 1 Hakkında

Merhaba arkadaşlar,
    Herkese iyi günler.

Biliyorum ki ipsec vpnde phase 1 ve phase 2 konfigurasyonu mevcut. Fakat bu phase 1 phase 2 konfigurasyonu sadece ipsec vpne mi özel yani onun dışında bir alanda kullanılabiliyor mu?

Ve bir diğer sorum, "Asus Dsl N16" modem bulunuyor elimde, bunun phase 1 phase 2 gibi ayaları mevcut değildi araştırmalarım sonucunda, belki de yanlış araştırmalar yaptım, daha detaylı bir bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator AcLMasteR will become famous soon enoughAcLMasteR will become famous soon enough

IPSec VPN de karşılıklı olarak iletişime geçilebilmesi için, her iki tarafta da aynı config de olması lazım ( kripto algoritmaları vs ) , bunu da 2 faz da gerçekleştiriyor. phase 1 ( faz 1 ) de karşılıklı olarak hangi güvenlik algoritması kullanılacağını, hangi key kullanacaklarını paylaşırlar. sonra ikinci faz da encrypted data gönderilmeye başlanır.
    The day that never comes

+ Konuyu Cevapla