Cisco Unified Computing
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Unified Computing

Arkadaşalar yakın bir zamanda Cisco'nun partner'larından bir firmanın sanallaştırma konulu bir seminerine katılmıştım. Gördüklerimi sizinle kısaca palaşmak istedim. Cisco Unified Computing System, ağ, sunucu, veri depolama ve sanallaştırmayı tek platformda

jilsander isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco Unified Computing

Arkadaşalar yakın bir zamanda Cisco'nun partner'larından bir firmanın sanallaştırma konulu bir seminerine katılmıştım. Gördüklerimi sizinle kısaca palaşmak istedim.

Cisco Unified Computing System, ağ, sunucu, veri depolama ve sanallaştırmayı tek platformda buluşturuyor. Veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisini sunuyor. Unified Computing mimarisi, hem veri merkezinin toplam maliyetini düşürerek iş verimliliğini artırıyor hem de enerjinin etkin kullanımına imkan tanıyor.

Veri merkezi altyapısına mimari bir yaklaşım getiren Unified Computing sistemi sanallaştırmanın önemli avantajlarının kullanılmasını sağlıyor. Bu sistem ile bilgi işleme, ağ, depolama erişimi ve sanallaştırmayı modüler bir mimari ile bir araya getirip tek bir noktadan yönetmek mümkün olabiliyor. Unified Computing System, sanallaştırılmış ortamların ölçeğini ve performansını yükseltirken veri merkezlerinde de verimliliği artırıyor.

Cisco Unified Computing sisteminin sunduğu avantajlar:

İşletmelerin veri merkezlerine sahip olma maliyetini, yatırım harcamalarında (CAPEX) yüzde 20’ye ve operasyonel giderlerde (OPEX) yüzde 30’a kadar düşürüyor.
    BT verimliliği ve iş etkinliğini artırarak uygulamaları devreye alma sürelerinin günlerden dakikalara düşmesini sağlıyor. Bilgi İşlem ekiplerinin bakıma harcadığı zamanı da minimuma indiriyor.
    Karmaşık yapıların tek merkezden yönetimini sağlayarak hem süreçleri yalınlaştırıyor, hem de ölçeklenirliği artırıyor.
    Kullanılan enerjiyi ve iklimlendirme maliyetlerini azaltarak verimlilik sağlıyor.
    Endüstri standartlarına dayanan mimari sayesinde uygulamaların bir arada çalışmasına imkan vererek sistem yatırımlarında devamlılığı sağlıyor.

NOT: Yazı alıntıdır.

syslog2 Guest

selamlar, kesinlikle katılıyorum gelecekte cloud computing başlı başına bir sektör olmaya aday,

keşke bu konu ile bir video training bulabilsek elinde b öyle bir şey olan varsa paylaşabilrmi.?

jilsander isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Hocam bende but tür videolar filan çok fazla var.
    Yakında paylaşırım.

syslog2 Guest

çok iyi olur paylaşırsanız gelecekde sanallaştırma çok yaygın olacak

syslog2 Guest

syslog2 Guest

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Cisco Unified Communication ile karistirmamak gerek

syslog2 Guest

yok o farklı bir platform

gandalf_3466 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

yakin zaman da bu konu hakkinda bi arastirma yapmistim. hatta buldugum cisco cloud computing dokumanini paylasayim sizlerle
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya

+ Konuyu Cevapla