Cisco 1841 Router - ADSL Bağlantısı...
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 1841 Router - ADSL Bağlantısı...

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle Ramazan Bayramınız mubarek olsun. Şu konudan hareketle; http://www.ciscotr.com/forum/network...er-switch.html ikinci el 1 adet Cisco 1841 Router ve 1 adet Cisco 2960 Switch cihazımı temin etmiş bulunmaktayım. Yabancı arkadaşlarımızın

sekobas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 1841 Router - ADSL Bağlantısı...

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle Ramazan Bayramınız mubarek olsun.

Şu konudan hareketle;

Cisco Home Lab için Router / Switch

ikinci el 1 adet Cisco 1841 Router ve 1 adet Cisco 2960 Switch cihazımı temin etmiş bulunmaktayım. Yabancı arkadaşlarımızın home-labları süper-über iken benim home-lab başlangıç seviyesinde gayet fakir işi olmakla birlikte çok da sevimli gibi duruyor.

4.jpg

6.jpg

Bir adet duvar tipi açık kabin alıp üzerinde hafif oynamalar yaptım. Cihazlarımın sağlığı için bir adet de UPS bağladım, misler gibi oldu.

Ne yapmak istiyorum?

Evde olmadığım zamanlarda 1841 Router'a telnet bağlantısı yapmak istiyorum. Sistemimde 1 adet pikatel quartet ADSL modem var. Öncelikle bu forumdan ve sonrasında aşağıdaki adreslerden kendime referans aldım.

Walkthrough of Configuring Cisco Routers for ADSL PPPoE using external modem Cisco Forum FAQ | DSLReports, ISP Information
    Quick Guide of Configuring Cisco router for PPPoE using external modem Cisco Forum FAQ | DSLReports, ISP Information

ADSL modemi bridge moduna aldım. Sonrasında linklerde gösterildiği gibi konfigürasyonu tamamladım. Tabi ki çalışmadı. Bu konfigürasyon için yeterli bilgim yok, yani o konuya daha gelmedim. Ezbere yapmaya da karşıyım ancak evde olmadığım zamanlarda ufaktan telnet yapmak pratiklik açısından benim için çok güzel olacak.

Birde unutmadan 1841 router'ın slot 0 'ında WIC 1 SHDSL V3 modülü mevcut.

Netice itibariyle ADSL bağlantısını Router ile yapmak için gerekli konfigürasyon konusunda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

(ADSL aboneliğimde sabit ip kullanmıyorum. IP'nin değişmesi durumunda yeni IP yi öğrenmek için şimdilik team viewer kullanmayı düşünüyorum. İleride buna da bir çözüm bulurum.)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PAP ve CHAP metodu varmış galiba ve duruma göre ISP 'den öğrenmek gerekiyormuş. Referans aldığım konfigde şu satırlar var:

router(config-if)#ppp authentication chap pap callin
    router(config-if)#ppp chap hostname [ENTER ISP USERNAME HERE]

router(config-if)#ppp chap password [ENTER ISP PASSWORD HERE]
    router(config-if)#ppp pap sent-username [ENTER ISP USERNAME HERE] password [ENTER ISP PASS WORD HERE]

Hangi metodla çalıştırmak gerekiyor acaba, bilgi verebilir misiniz?

Telekomla yaptığım hararetli telefon görüşmesi sonucunda PPP Authentication 'ın PAP olduğunu öğrendim. İnşallah doğrudur.

serkansgrl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

selamlar bu ne oldu calıştımı son durumu nedir

+ Konuyu Cevapla