Cisco 1841 Config Yedekleme
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 1841 Config Yedekleme

Arkadaşlar Merhaba, Mevcutta aktif kulladığım Cisco1841 cihazın tüm ayarlarını birebir olarak hiçbir değişiklik olmadan Cisco 1941 cihaza kopyalamak istiyorum. Daha önce 1841 i 1841 e kopyaladım sorunsuz bir şekilde ama

tanercandemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 1841 Config Yedekleme

Arkadaşlar Merhaba,

Mevcutta aktif kulladığım Cisco1841 cihazın tüm ayarlarını birebir olarak hiçbir değişiklik olmadan Cisco 1941 cihaza kopyalamak istiyorum.
    Daha önce 1841 i 1841 e kopyaladım sorunsuz bir şekilde ama 1941 in iOS'u farklı.

Bir sıkıntı yaşamadan nasıl halledebilirim.

tcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Alıntı tanercandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Mevcutta aktif kulladığım Cisco1841 cihazın tüm ayarlarını birebir olarak hiçbir değişiklik olmadan Cisco 1941 cihaza kopyalamak istiyorum.
    Daha önce 1841 i 1841 e kopyaladım sorunsuz bir şekilde ama 1941 in iOS'u farklı.

Bir sıkıntı yaşamadan nasıl halledebilirim.
    Merhaba,
    hangi version dan hangisine gececeksiniz? Öncelikle hangi feature set veya kullandiginiz feature'lara göre License'i belirleyin.

tanercandemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı tcos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    hangi version dan hangisine gececeksiniz? Öncelikle hangi feature set veya kullandiginiz feature'lara göre License'i belirleyin.
    mevcutta ki cihaz 1841 in versiyonu 12.4 ve yeni kurulum yapacağım cihaz 1941 ise versiyon 15.0.

tcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Alıntı tanercandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mevcutta ki cihaz 1841 in versiyonu 12.4 ve yeni kurulum yapacağım cihaz 1941 ise versiyon 15.0.
    Ben de 12.4 den 15.1 e gecis yapiyorum routerlari.

- Interfacelerde :
    ip multicast ttl-threshold X
    This command is no longer supported.

- Eger yeni cihaz öncesinde default ayarlardaysa interface'ler shutdown dir, onlari no shut yaparsiniz.
    - SNMP komutlarini tamamen kopyalarsaniz bazilarinda komut yok diyor, trapslar icin: "snmp-server enable traps" yeterli.
    - Sifrelerde default olarak artik sha kullaniliyor buda secret 4 .... diye görünür. secret 5 (md5)leri oldugu gibi kopyalarsaniz warning veriyor. sifreleri direk olarak tekrardan verirsiniz "username xy secret SIFRE", ozaman kendisi sha ile kaydeder.
    - Key olusturmaniz gerek tabi, hostname ve domainname verdikten sonra ve ssh'yi aktiflestirirsiniz, Yoksa SSH komutlarini (ssh version, source-interface) felan kabul etmez.
    - IP SLA Kullaniyorsaniz, ve threshold ile timeout komularini kullaniyorsaniz, sh run da gördügünüz siralama ters oluyor, yani threshold önce verirseniz (sanirim böyleydi), timeout olmadan threshold giremezsiniz diyor. bunun siralamasini degistirmeniz gerek.

Ben satir satir kopyaliyorum...
    Bizim Routerlarda BGP ve IP SLA var, onun disinda birkac standart acl ssh icin ve baska birsey yok extra olarak. SIKINTI yasamadim daha ipv4 yapan routerlarda. Dual stack de sIkInti cikti fakat tam olarak problem ne daha arastirmadim.

+ Konuyu Cevapla