EIGRP, OSPF, RIPv2 Redistribution
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5
EIGRP, OSPF, RIPv2 Redistribution

Öncelikle herkese merhabalar Benim şöyle bir sorum olacaktı elimde şöyle bir cofigürasyon var . acaba bunları bu şekilde configure etmem için neleri incelemem lazım hangi konuları bilmeliyim RIPv2 , EIGRP

harezmi is offline Junior Member

Question EIGRP, OSPF, RIPv2 Redistribution

Öncelikle herkese merhabalar

Benim şöyle bir sorum olacaktı elimde şöyle bir cofigürasyon var .

acaba bunları bu şekilde configure etmem için neleri incelemem lazım hangi konuları bilmeliyim RIPv2 , EIGRP , OSPF configurasyonlarını ayrı ayrı biliyorum ama hiç birleştirmedim .Yardimlar için şimdiden teşekkür ederim

turkavfatih is offline Senior Member

Selam,

Redistribution konusunu incelemen lazım...Site içinde aratırsan bununla alakalı başlıklar bulabilirsin...

Kolay gelsin,
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

harezmi is offline Junior Member

biraz araştırdım şimdi şöyle bir sorum var Redistribution işlemini sadece ortadaki router a mı uygalamam gerkiyor acaba

turner is offline Junior Member

evet ortadaki router uzerinde redist yapabilirsin yada ortadaki router butun routeleri bildiginden dolayi diger butun routerler uzerine ortadaki routeri point edecek sekilde def(0.0.0.0/0) girebilirsin veya ortadaki route uzerinde 0.0.0.0/0 static route yapip butun route processlerine redist edebilirsin veya ... vs

trunkmode is offline Administrator

2 protokol konuşan Router hangisi ise onda yapacaksınız. bu şekilde unutmazsınız

+ Reply to Thread

Bookmarks