2 ( iki ) Router 'ı Birbirine Bağlama - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 15 sonuçtan 11 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
2 ( iki ) Router 'ı Birbirine Bağlama

tam üstüne bastın arkadaşım evet dediğin gibi 878 series 2 tane routerım var. birincisi bizim şirkette diğeri başka şirkette duracak. 2 şirket arası veriler gidip gelecek. Bunun için gshdsl hattı

jrsync isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

tam üstüne bastın arkadaşım evet dediğin gibi 878 series 2 tane routerım var. birincisi bizim şirkette diğeri başka şirkette duracak. 2 şirket arası veriler gidip gelecek. Bunun için gshdsl hattı çekildi .
    Ben bu durumda gshdsl hattını router a takıp hangi konfigre ayarlarını yapcam?
    Vlan a neden ihtiyacım var ? Şirket içi herhangi bir swcith bağlanmayacaktır.
    Birde ben gshdsl hattını taktıktan sonra mı ayarlarını yapcam yoksa herhangi bir pc ye takıp ayarlarını yapıp sonra mı bağlasam. ve sadece gshdsl hatta mı takılı kalcak ?

Kısacası nelere ihtiyacım var ....

Dejavu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Merhaba,
    G-Shdsl hizmeti aldığınız ISP fiziksel olarak portu size teslim eder. Bu portu alıp DSL0 portuna takın. Zaten o port mor renktedir. Daha sonra ise Router'ın arkasında 4 tane port vardır. Bu portlara artık firewall mı, switch mi, nasıl bir yapınız var ise patch kablo ile bağlantısını yapıp konfigüre edeceksiniz.
    Eğer sadece 2 şirket arasında bir yapı sağlıyorsanız aldığınız hat p-t-p bağlantıdır diye düşünüyorum. Yoksa G-Shdsl internet alıp, tünel yolu ile'de bağlantı sağlayabilirsiniz.
    Hattı aldınız router'a taktınız hattın buluşması için aşağıdaki configürasyon yeterli. Tabi bunun dışında ihtiyacınıza göre farklı configürasyonlar muhakkak gerecektir. Bunlarda yerinde kontrol veya daha daha açık ihtiyaçlarınızı ve kullanım amacınızı yazmakla yardımcı olabileceğimiz detaylar.

controller DSL 0
    mode atm
    line-term cpe
    line-mode 2-wire line-zero
    dsl-mode shdsl symmetric annex A-B
    line-rate auto
    CCNP
    Next CCIE

md_mehmet52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

ben önceki arkdas açıklamış eğer şekil ile ve elinizde ne cihazları var söyler iseniz daha iyi olur

kolay gelsın

slidebar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart berkant

çok faydalı bir site, teşekkürler

slidebar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Thumbs up

harika bir site

+ Konuyu Cevapla