Cisco-Linksys WRT54GH Router
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco-Linksys WRT54GH Router

Cisco-Linksys WRT54GH Router Bunu evimde kullanıyorum , internet tv li samsun lcd televizyonum var bu router üzerinedn bagladığım zaman baglantı kuramıyorum ama bunun dışında direk bagladıgım yada başka marka routerlarla

bariskartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco-Linksys WRT54GH Router

Cisco-Linksys WRT54GH Router Bunu evimde kullanıyorum , internet tv li samsun lcd televizyonum var bu router üzerinedn bagladığım zaman baglantı kuramıyorum ama bunun dışında direk bagladıgım yada başka marka routerlarla denedigimde çok kolay şekilde baglana biliyorum.
    Bu router üzerinden her şey internete baglanıyor ama tv yi baglayamadım yapabilecegim bir ayar varmıdır?

ipekmecit isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

televizyon ip'yi dhcp'den mi alıyor yoksa siz static mi veriyorsunuz? default gateway'den olabilir sorun, olmayadabilir.
    Konu ipekmecit tarafından (20.04.2011 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı Hitchcock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    televizyon ip'yi dhcp'den mi alıyor yoksa siz static mi veriyorsunuz? default gateway'den olabilir sorun, olmayadabilir.
    yani sorun alabilir ama olmayadabilir. Televizyondan değilse sizdende olabilir

Bu konuda profosyenel değilim ama otomatik alıyor her şeyi, Basit olarak anlata bilecegim ;
    cisco router la herşey nete bağlanıyor ama sadece tv bağlanmıyor.
    Onun dışında 10 tl lik ucuz bir router daha var onunla hiç sorun olmadan tv dahil herşey otomatik olarak baglanıyor.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Bende Ip Tv konusunda oldukça bilgisizim daha görmedim ama yardımcı olmak açısından sormak istedim
    Tv'nin ip alıp almadığını görebiliyormusunuz ? Tv'ye herhangi bir Pcden ping atabiliyormusunuz? bunları dönebilirmisiniz

Görebiliyorum , iki seçenek var tv de otomatik bağlan ve dns ip girerek baglan var - otomatik baglan diye seçtiğimde baglantı kurulamadı diyor- ip ayarlarını seçip bilgisayradi ip ye girdigimde de bağlan dedğigimde de bir hata veriyordu ama şimdi hatırlayamadım akşam tv den tekrar yapıp yazayım buraya.

Alıntı trunkmode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani sorun alabilir ama olmayadabilir. )
    tabiyi, tek bir kelimenin iki farklı ihtimali birden içinde barındırdığından ne kadar emin olabiliriz ki
    "olabilir" kelimesinin içinde "olmama" ihtimalini de taşıdığına güvenemediğimçün zıttını da yazdım

Alıntı bariskartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görebiliyorum , iki seçenek var tv de otomatik bağlan ve dns ip girerek baglan var - otomatik baglan diye seçtiğimde baglantı kurulamadı diyor- ip ayarlarını seçip bilgisayradi ip ye girdigimde de bağlan dedğigimde de bir hata veriyordu ama şimdi hatırlayamadım akşam tv den tekrar yapıp yazayım buraya.
    router'a bağlanıp bakmak lazım bişey söylemek için ama default gateway'den olabilir.
    Konu ipekmecit tarafından (21.04.2011 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.

pekipekepi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

ya ben router aldım kurdum kablolu bağlandı ilk açtığımda kablosuz bağlanmıyordu şimd de her iki türlü de bağlanmıyor acilll yardımm

ebfo45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Arkada küçük bir düğme var oraya basılı tutarak ,( tabi modem açıkken )fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla