Access Point Bağlantısı için Öneri
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Access Point Bağlantısı için Öneri

Arkadaşlar merhaba, Sorunum yan daireme interneti aktarabilmek, Denediklerim; 1. Zyxel Wap 3205 bir cihaz aldım ve dış kapımın yanına monte ettim, Kendi dairemde en uç noktada full çekerken karşı dairede

mertar Guest

Standart Access Point Bağlantısı için Öneri

Arkadaşlar merhaba,
    Sorunum yan daireme interneti aktarabilmek, Denediklerim;
    1. Zyxel Wap 3205 bir cihaz aldım ve dış kapımın yanına monte ettim, Kendi dairemde en uç noktada full çekerken karşı dairede 1 noktada 2 sinyal, Dış kapıları açınca 4 sinyal alabildim. Cihazı iade edip üzerine para ekleyerek,
    2. Zyxel NBG417-N ve Airtes 4310 cihaz aldım, Firmaların teknik destek hatlarından destek alarak birçok şeyi denememize rağmen 2 cihazı mümkün değil birbiri ile eşleştiremedik ve sonunda paramız karşılığında kupon alabildik.

Sizden ricam yan daireme interneti kablosuz olarak nasıl aktarabileceğim hakkında yardımcı olmanız,
    BGu konuda hiçbiryerden destek alamadım Formu okudukça ümidim arttı,
    Acil yardımınızı rica ediyorum,
    Saygılar,
    Selamlar.

mertar Guest

Bu arada atladım; Metronet kullanıyorum. Elektrik üzerinden interneti aldığımız bir modemim var.
    2 dairede kendimize ait sorun olmaz herhalde.
    Tşk.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Detaylı olarak ne yapmak istediğinizi anlatırsanız yardımcı olalım bahsettiklerinizden net birşeyler çıkartamadım
    Mr.google knows everything , ask to him...

mertar Guest

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim,
    Benim yapmak istediğim kablosuz olarak interneti yandaireme aktarabilmek,

Daireden notebook ile birçok yabancı sinyali alabiliyoruz.
    İnterneti elektrik hattı üzerinden alıyorum bir access pointi salondan denedim; sinyal 2 seviyede gitti. Yerin uzak kaldığını düşünerek, dış kapıya en yakın yere sigortadan bir priz hattı çektim. Metronetin modemini buraya takabiliyorum. Buradanda Zyxel'in yolladığı yada notebook'un aldığı sinyal değişmedi "sorun access pointtemidir, notebook'un gücündemi bilmiyorum"
    Bahsettiğim diğer iki cihazı aldım ve bunlarıda eşleştiremedim. Şimdi birşey denemeye korkar oldum

Benim dairemden yan daireme interneti kablosuz olarak aktarabilmek için ne gibi işlem yapmam gerek "almam gereken cihazlar sizce neler olmalı" tavsiyeniz ne olur,
    Vereceğiniz bilgi doğrultusunda hareket etme isterim.
    Teşekkürler.

Ben

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Kablo çekmek daha mantıklı geldi bana bu şekilde yanyana daireler için , wireless içinde laptop unuza anteni güçlü harici bir wireless kartı alıp deneyebilirsiniz , evin konumunu duvarları vs bilemiyorum ama aradaki duvarlardan ötürü baya sinyal kaybı olacaktır , modemin arkasından yan daireye kablo çekip oraya bir AP koymak en garantili çözüm olacaktır
    Mr.google knows everything , ask to him...

mertar Guest

Bahsettiğiniz şekilde yapabilmek için 1 swich 2 AP almam işimi çözecek anladığım kadarıyla, 2 AP'yi ayrı ayrı kurup daha sonra karşı daireye monte edeceğim.
    Çok teşekkür ederim.
    Saygılar,
    Selamlar.

mertar Guest

1 AP çift anten alsam,
    Antenin birini karşı tarafa uzatmak verimli olurmu? maliyeti düşürmek açısından.
    Tşk.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Yüksek Dbi antenli 1 adet access point alın ve deneyin sonuç alamazsanız Ghostun dediği gibi yaparsınız

mertar Guest

Teşekkürler

mertar Guest

1 AP ROUTER ve 1 AP ile sorunsuz çalışıyor,
    tşk.

+ Konuyu Cevapla