WAG160N Kablosuz Modem
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
WAG160N Kablosuz Modem

Merhaba arkadaşlar. 3 haftadır Linksys Wireless-N ADSL2+ Modem Router WAG160N modemi kullanıyorum. Modeme 3 bilgisayar kablo 1 bilgisayar da kablosuz olarak bağlanıyor. (windows 7 x64 prof.) Ayrıca " Asus eee

bedrin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart WAG160N Kablosuz Modem

Merhaba arkadaşlar.

3 haftadır Linksys Wireless-N ADSL2+ Modem Router WAG160N modemi kullanıyorum.

Modeme 3 bilgisayar kablo 1 bilgisayar da kablosuz olarak bağlanıyor. (windows 7 x64 prof.)

Ayrıca " Asus eee 1000h " ( xp home edition ) markalı netbook ile kablosuz internet erişimi sağlamak istediğimde. Kısa bir süre sonra modem üzerindeki internet ışığı kırmızıya dönüp bir süre sonra sönüyor. Ayrıca dsl ışığı da kimi zaman sönüyor. Modemi resetledikten sonra belli bir süre zarfında ( değişken bir süre ) internet erişimi tüm bilgisayarlarda sağlanırken tekrar aynı hata oluşuyor. Kimi sefer de modemi resetlemek yerine ağ bilgisayarlardan ağ bağdaştırıcılarını kapatıpo açmak sorunu gideriyor.

farklı modemlerle denemelerimde bu gibi bir sorunla karşılaşmıyorum.

Bu konuda bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum.
    Konu bedrin tarafından (12.04.2011 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selamlar,

Adsl modemde donanımsal bir sorun var gibi gözüküyor
    Mr.google knows everything , ask to him...

Safa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba,

İnternetiniz gidince adsl ışığı ve internet ışığı ne durumda oluyor?

bedrin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Cevap için teşekkürler.

İnternet ışığı sönüyor adsl ışığı ise kimi zaman sönüyor.

Safa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Rica ederim anladım peki modeminizin statüs kısmındaki SNR değeri ve hattınızın portunun data rateleri nedir? Şöyle anlatayım eğer hattınızda gürültü varsa rateler 5 mbit'te sabitleniyorsa 6 mbit aldıysanız rateler nedeniyle devamlı olarak kopup bağlanma şansınız vardır. Hattınızda Gürültü oldugu için bu sorunu yaşabilirsiniz. Çözüm olarakta o ratelerin sabitlendiği baglantı hızını ISP (Servis Sağlayıcınız)'a baş vurarak portunuzun hızını düşürürsünüz böylece bu sorun kalkmış olur.

nationals Guest

Merhaba;

Arkadaşlar Şartlar gereği arkadaşımdan sadece ethernet kablosu ile internet bağlantısı kurmak durumundaydım şimdi ise wireles Cisco Router WAG160N aldım Bu ürünü vatan bilgisayardan aldım ve özellikle ethernet kablosu ile internet kullandığımı mevcut bir internet aboneliğim olmadığını söylememe rağmen bana bu ürünü önerdiler fakat bende bu ürünün sadece router olarak kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bir bilgiye sahip değilim. Bir çok arkadaşım bu ürünün üzerinde sadece bir hat bağlandığında kullanılabileceği aksi durumda zaten var olan bir internetin gelişi güzel bir portuna takılarak wireless bağlantısı kurulamayacağını berlirtiyor. konu hk. acil bilgi vermenizi rica edebilirmiyim. Talebim doğrultusunda yanlış bir ürün verildiyse değiştirecem.. Eğer doğruysa nasıl bir işlemle aktif duruma geçirebilirim.

Şimdiden teşekkürler...

ipekmecit isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Alıntı nationals Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Arkadaşlar Şartlar gereği arkadaşımdan sadece ethernet kablosu ile internet bağlantısı kurmak durumundaydım şimdi ise wireles Cisco Router WAG160N aldım Bu ürünü vatan bilgisayardan aldım ve özellikle ethernet kablosu ile internet kullandığımı mevcut bir internet aboneliğim olmadığını söylememe rağmen bana bu ürünü önerdiler fakat bende bu ürünün sadece router olarak kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bir bilgiye sahip değilim. Bir çok arkadaşım bu ürünün üzerinde sadece bir hat bağlandığında kullanılabileceği aksi durumda zaten var olan bir internetin gelişi güzel bir portuna takılarak wireless bağlantısı kurulamayacağını berlirtiyor. konu hk. acil bilgi vermenizi rica edebilirmiyim. Talebim doğrultusunda yanlış bir ürün verildiyse değiştirecem.. Eğer doğruysa nasıl bir işlemle aktif duruma geçirebilirim.

Şimdiden teşekkürler...

merhaba,
    evet kullanabilirsiniz.
    wan ayarlarından modemi bridge moda alacaksınız.
    wan ayarları kısmında RFC 2684 Bridged, alttanda Automatically obtain an IP yapcaksınız tamamdır.

Library Search

+ Konuyu Cevapla