Cisco 877 Router ile 5651 Loglama
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 877 Router ile 5651 Loglama

Cisco 877 Router modem ım var acama ısyerımde herkese ( restaurant bu arada) tc numarası ıle kayıt edıp bellı surelerde ınternete baglanma ve bu baglı kaldıgı surelerde [B]Cisco 877 Router

marikoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 877 Router ile 5651 Loglama

Cisco 877 Router modem ım var acama ısyerımde herkese ( restaurant bu arada) tc numarası ıle kayıt edıp bellı surelerde ınternete baglanma ve bu baglı kaldıgı surelerde [B]Cisco 877 Router modem[/B üzerinde yaptıkları seyle ılgılı kayıt yapma sansım varmıdır var ıse ek ekıpman gerektırır mı ? cunkı 5615 numaralı yasaya gore artık sorumluluk sahıbıymısız bu konudan oturu . yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

mely isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

877 den syslog ile log alıp bunları biyerde saklayabilirsiniz. Fakat sizin alacağınız bu log 5651 sayılı yasanın gereğini sağlamış sayılmaz. Logların zaman damgasıyla ( btk nın onayladığı bir zaman damgası ile ) kaydedilip saklanması gerekir. Syslog ile bunu sağlayamazsınız.

Bu işi yapan ürünler piyasada mevcut. Google dan aratırsanız kolaylıkla bulabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Bu urunleri ttnet te kulaniyor o nedenle sormustum elimdede mevcuttu bir arkadastan aldim . Peki beni yonlendirme sansiniz varmi kucuk olcekte bir isleme icin maximum 10 makinenin birlikte baglana bilecegi sekilde bir makine konusunda yonlendirebilirmisisniz acaba tesekkur ederim simdiden

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ttnette kullanıyor derken ?
    877 de Port monitoring yapılarak , bir makineye açık kaynak kodlu çözümlerden yada Websense gibi lisanslı ürünlerle yapılabilir
    Mr.google knows everything , ask to him...

pekı malıyet nedır bu dedıklerınız ıcıcn bırde pc ve program aracılıgı ıle yapılabılen var dıye duydum ama bununla alakalı bır fıkrınız varmıdır . var ıse programın adını falan ve ya ınternet sıtesını yazabılırmısısnız acaba . arastırmak adına

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

açık kaynak kodlu çözümden kastım oydu zaten(linux/unix bir makine üzerinde)
    google a girip 5651 loglama vs şeklinde ararsanız birşeyler bulabilirsiniz ama lisanslı programların maliyeti yüksektir sanıyorum
    Mr.google knows everything , ask to him...

tesekkur ederım arastırıyım bırsey bulursam burayada yazarım hem belkı ısede yarar arayan olursa dıye

mely isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

bildiğim kadarıyla websense loglamayı zaman damgalı ve hashlenmiş olarak kaydetmiyor. Websense ile log alırsınız ama bu logları mahkemede kanıt olarak gösteremezsiniz.

ustalar pekı bu konu hakkında bır baslık sabıt acma sansımız yok mu acaba onemlı bır konu kı yasada yururlukte bu durum ıle ılgılı cozumler onerıler programlar falan fılan seklınde belkı vardır bılmıyorum ama yok ıse yapılması yararlı olmaz mı acaba . var ıse o sayfamızın lınkını verme sansımız varmıdır bastan baslayarak sole ıyıce arastırayım google da buldum bır ıkı sey fakat damdan duser gıbı oluyor pek anlayamadım tesekkur ederım sımdıden

+ Konuyu Cevapla