Cisco 2800 Router Console Bağlantısı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 2800 Router Console Bağlantısı

Merhaba arkadaşlar, Şirket deposunda bir tane cisco 2800 router bulduk, eskiden kullanılmış sonra bırakmışlar oraya, kimse üzerinde herhangi bir ayar olup olmadığını bilmiyor. bizde bunu öğrenmek istiyoruz yani onun üzerinde

crimson isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco 2800 Router Console Bağlantısı

Merhaba arkadaşlar,

Şirket deposunda bir tane cisco 2800 router bulduk, eskiden kullanılmış sonra bırakmışlar oraya, kimse üzerinde herhangi bir ayar olup olmadığını bilmiyor. bizde bunu öğrenmek istiyoruz yani onun üzerinde denemeler yapmak istiyoruz.

bir tane konsol kablosu bulduk ve pc ile konsol portuna bağladık fakat bu noktadan sonra nasıl routerın üzerindeki ayarları görebiliriz, telnet client açık windows 7 kullanıyoruz söylediğim gibi.

Konsol, Telnet ve Aux portları ile bağlantı yapılabilirmiş araştırdım ama istediğim cevaba ulaşamadım o yüzden böyle bir soru sormak zorunda kaldım.

Teşekürler.

scitlak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

mrb,
    Eğer bağlantıyı yaptıysan , bir adet paket programa ihtiyacın olacak. Mesala putty (free) kullanabilirsin.putty kullandını varsayalım , bağlantı tipini serial yap , bağlantı noktası com1 veya com2 hangisine taktıysan , hızı 9600 olarak ayarla ve bağlan. Eğer şifre yoksa direk bağlanır. Daha sonra Privilege exec moda geçmek için " enable" komutunu kullan son olarak show running-config komutunu yürüttüğünde içindeki bütün konfigürasyon listelenecektir.
    Eğer şifre varsa kırman gerecek.
    Kolay gelsin.

+ Konuyu Cevapla