Noktadan Noktaya MetroEthernet - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 12 sonuçtan 11 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.
Noktadan Noktaya MetroEthernet

Bu hattı internet için degil iki lokasyon arasında haberleşmek için kullanacağım. Mevcutta Noktadan noktaya G.SHDSL olan yapıyı N-N Metro üzerine taşıyacağım. Merkezdeki ip aralıgım 192.168.0.X Merkezdeki router ın ip si

hayalperest isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Bu hattı internet için degil iki lokasyon arasında haberleşmek için kullanacağım. Mevcutta Noktadan noktaya G.SHDSL olan yapıyı N-N Metro üzerine taşıyacağım.
    Merkezdeki ip aralıgım 192.168.0.X Merkezdeki router ın ip si 192.168.0.254 diger routera bakan bacagında 10.10.10.2 ip si mevcut.
    Karsı tarafta 192.168.1.X karsı tarafın routerında 192.168.1.254 router a bakan bacagında 10.10.10.3 mevcuttur.

mely isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı GhoSt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Default gateway i karşı taraf verirse gereksiz broadcast trafiği karşı tarafa yönlenir , 2 vlan destekliyor diye biliyorum 878 ler (modem dersek çok ayıp olur small office router a)
    N-N dendiği için dışarıya çıkış olmayacağından telekomun verdiği switch den 878 in switching portuna bağlantı yapıp vlan ı burda tanımlarsınız , diğer bir portu da lokal için kullanırsınız farklı bir subnetten

Ben karşı tarafın iç agında 1 den fazla LAN warsa diye düşündüm o yuzden DG dedim ama dediğin gibi statik route yazmak daha efektif olur.

+ Konuyu Cevapla