Border Gateway Protocol (BGP) Nedir
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Border Gateway Protocol (BGP) Nedir

merhaba, bir lokasyonda çalışan cisco router üzerinde bgp yapılmış durumda. Bu lokasyondan farklı bir lokasyona fiziksel olarak taşınılacak ve 2.lokasyonda farklı bir ISP den metro ethernet hizmeti alınacak. 1. lokasyonda

yilmazbarcin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Thumbs down Border Gateway Protocol (BGP) Nedir

merhaba,
    bir lokasyonda çalışan cisco router üzerinde bgp yapılmış durumda. Bu lokasyondan farklı bir lokasyona fiziksel olarak taşınılacak ve 2.lokasyonda farklı bir ISP den metro ethernet hizmeti alınacak. 1. lokasyonda şuanda birkaç farklı IP aralıkları ( farkl ISP'lerden alınmış), bunların aynen devam etmesi gerekiyor.

max. 1-2 saatlik bir kesinti ile taşıma yapmam gerekiyor. daha önce BCP hizmeti kullanmadım, neler yapmam gerekiyor ?
    Simdi cisco'daki BGP: Frequently Asked Questions - Cisco Systems dökümanını inceliyorum...sizin tavsiyeleriniz nelerdir.

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

yeni isp ye sizin ip bloklugunuzu vereceksiniz daha taşınma işlemi olmadan sizi anons etmesi lazım AS numarasını alın ve neighborship i yeni isp ile kurun. Buradqa kraitik nokta aynı ip leri kullanıyor olmanız. Yeni isp niz ile konuşun onlar sizi yapılması gerekenler konusunda yönlendireceklerdir.
    www.cliguru.com

+ Konuyu Cevapla