Cisco GHDSL Router
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco GHDSL Router

Merhaba Arkadaslar cisco ghdsl routerlardan anlamam ama ayarlama yapmam gereken bir nokta oluştu. router 24 tane telekomdan alınmıs ipi var ve 88.2418.xxx1.xx1 olan ghdsl de ve ben routere 10.10.10.10 ipisinden

mosyec isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco GHDSL Router

Merhaba Arkadaslar

cisco ghdsl routerlardan anlamam ama ayarlama yapmam gereken bir nokta oluştu.

router 24 tane telekomdan alınmıs ipi var ve 88.2418.xxx1.xx1 olan ghdsl de
    ve ben routere 10.10.10.10 ipisinden ulaşıyorum benim derdim su

telekomdan satın alınmıs olan 88.241.xx1.xx2 ipisini direk içeride checkpointe vermek istiyorum bunu nasıl yapabileceğimiz bulamadım routere web arayuzundan ulaşıyorum

Yardımlarınız için teşekkürler

kozalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

checkpoint e 10.10.10 lu networkten bir ip adresi vereceksin. o ip yi de telekomdan aldığın ip lerden birine nat yapacaksın.

teşekkürler ama onu yaptım zaten ben chechpointin wan ayagına 10.10.10.11 verdim ama bu doğru bir işlem değil ben direk checkpointin wan portuna telekomdan aldıgım ipiyi vermek istiyorum cisco 878cihaımı hangi modda calıstırmalıyım ve nasıl bir ayarla gerçek ipilerimi routerin arkasındaki cihazlarıma verebilriim.

komutlarla 878ciscoyu nasıl bridge moda alabilirim ve bridge moda aldıgımda sanırım telekomdan aldıgım ipilerimi iç tarafa verebilirim

forester isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,

Telekomdan aldığınız IP adreslerini şu an da da içeride kullanabilirsiniz. Yukarıdaki bilgilerden anladığım kadarı ile Checkpoint ile firewall/nat vs işlemlerini yapacaksınız. Yapının aşağıdaki şekilde olması işinizi görecektir.

1 - Telekom aldığınız bloğu 88.255.1.0/27 olarak varsayalım. Telekomdan aldığınız ip bloğundan /30 bir network yaratın. Örneğin, 88.255.1.0/30

88.255.1.1/30 'u G.SHDSL routerın ethernetine verin.
    88.255.1.2/30'u CheckPoint'in WAN tarafındaki ethernetine verin.

2 - Telekomun verdiği ip adreslerini CheckPointe yönlendirelim.
    G.SHDSL router üzerinde,
    ip route 88.255.1.0 255.255.255.224 88.255.1.2

Bu adımlardan sonra artık Telekom ip adresleri CheckPoint üzerinde kullanılabilir.

İyi çalışmalar.

+ Konuyu Cevapla