Cisco Routerlarla Çok Noktali ADSL VPN Konfigurasyonu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
Cisco Routerlarla Çok Noktali ADSL VPN Konfigurasyonu

Merhaba, Cisco Routerlarla Çok Noktali ADSL VPN Konfigurasyonu adlı bir makale okuyorum ve yazar merkezde cisco 2801 ve subelerde cisco 800 routerlar kullanıyor. Acaba bunun sebebi nedir. Cisco 800 merkezde

deliDumrul Guest

Default Cisco Routerlarla Çok Noktali ADSL VPN Konfigurasyonu

Merhaba,
    Cisco Routerlarla Çok Noktali ADSL VPN Konfigurasyonu adlı bir makale okuyorum ve yazar merkezde cisco 2801 ve subelerde cisco 800 routerlar kullanıyor. Acaba bunun sebebi nedir. Cisco 800 merkezde kullanmamasının seebi ne olabilir?

Makale:
    Cisco Routerlarla Çok Noktali ADSL VPN Konfigurasyonu - Saha Deneyimlerinin Paylaşıldığı Yer

Soul is offline Administrator

2800 routerin backbopne kapasitesi daha yuksek dolayısıyla gelen paketleri 800 serisi routera gore daha iyi işler. Wic modelulleri takılabiliyor uzerine tek bir lokasyonda toplandıgını dusunursek ki bu yapı oyle.

kolay gelsin

GhoSt is offline Senior Member

2800 ün işlemci gücü daha yüksektir , merkezde daha güçlü bir router kullanmanın gereğini şöyle açıklayım , özellikle ipsec yaparken bir dizi kripto işlemine tabi tutulmaktadır trafik , kenar noktalar sadece merkeze giden trafiği kriptolar ancak merkez bütün noktalarla iletişim kurduğu için bu yükü kaldırabilcek güçte olmalıdır
    Mr.google knows everything , ask to him...

deliDumrul Guest

tesekkurler

+ Reply to Thread

Bookmarks