Cisco 4FXS ve Ondo Sip Server - Cisco VIC-4FXS/DID Analog Voice Interface Card
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 4FXS ve Ondo Sip Server - Cisco VIC-4FXS/DID Analog Voice Interface Card

Arkadaşlar merhaba, Ondo sip server üzerinden ses görüşmesi yapmak için 2 adet Cisco 1760 router üzerinde C1700-IPVOICE-M ios var ve 4 portlu fxs interface var. Sip serverım için uygun bir

iozatay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 4FXS ve Ondo Sip Server - Cisco VIC-4FXS/DID Analog Voice Interface Card

Arkadaşlar merhaba,

Ondo sip server üzerinden ses görüşmesi yapmak için 2 adet Cisco 1760 router üzerinde C1700-IPVOICE-M ios var ve 4 portlu fxs interface var. Sip serverım için uygun bir config arıyorum. Lokasyonlarım arası bu configleri deneyen varsa örnek alabilirmiyim ?

İyi çalışmalar

Kaya ATABEY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

İyi günler,

Daha önce yapmadığım bir konfigürasyon. Çok kullanıldığınıda zannetmiyorum. Lakin Bende sizin sorunuz üzerine araştırmaya başladım ve evet elinizdeki routerları SIP servera fxs portlarına bağlayacağınız analog telefonlar adına register edip routerları SIP gateway olarak kullanmak mümkünmüş.
    SIP Gateway Enhancements [Cisco IOS Software Releases 12.2 Special and Early Deployments] - Cisco Systems

Elimde gerekli cihazlar olmadığı için test edemedim ama verdiğim adreste "Configuring SIP Register Support" kısmında tüm konfigürasyon ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.
    "Configuration Examples for SIP Gateway Enhancements"

altında tam bir örneğide var. Daha iyi bir cevap bulana kadar umarım biraz yardımı olur.

+ Konuyu Cevapla