Router ile İnternete Girmek için Yapılması Gerekenler - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
Router ile İnternete Girmek için Yapılması Gerekenler

gnz doğru söylüyorsun bizde ulaknettenalıyoruz interneti.

e-mky Guest

gnz doğru söylüyorsun bizde ulaknettenalıyoruz interneti.

e-mky Guest

sonunu kacırmısımorhan hocam biz im üniveristede ulaknet hizmet sağlıyor yani inteneti ulaknettenalıyoruz .ama firewallda yapılacaksa ben firewallda anlamıyom ayrıca edirne locasyonunda firewall yok. oraya ilk defa bir router konuacak ve intenete cıkacak. ama sorun surda nasıl edirne ile istanbulu birbirine bağlicaz. mesala

konuyla ilgili yok ama uzak masaüstü bağlantısı ile iç networke erişem izni verilse veordan dasorunlu makinelere bağlnılı sorun çözülebilirmi.... uzaktan önetilecekbirsey söz konusuysa ne yapabilriz...

tşkler...

Orhan ERGUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba,

Sorunlu makinelermi var , ne dediğinizi hiç anlamıyorum

Bir tarafta cisco router , diğer tarafta microsoft server mi var , burdada tunel yapılabilir , tam olarak ne istiyorsunuz ?

Ayrıca Universitelere Ulak net haricinde hatlarda alıyor It ciler , ben Ozel bir universitenin Umth ini kurarken farklı bir hat alıp bunun üzerinden voip yapmıstım.

Bana 2 taraftada kullanacağınız bağlantı türünü yazın , bende size , alternatifleri ile birlikte kullanacağınız cihazları ve bu cihazlar üzerinde bu hatları calıstırabilmeniz için gerekli konfigurasyonları yapayım, konu da okuyan diğer arkadaslarımız için netleşsin.

Kolay Gelsin

e-mky Guest

kusura bakmayınbilgisizliğimden bir cok seyi karıştırdım

şimdi edirnede bir adet adls modem var ve biz oraya router koyacaz.
    istanbulda router var ve hattımız istanbulda metro ethernet

sorun derken kastım
    diyelimki edirnedeki lokasyıonda bir problem olduğu zaman örneğin yazılımsal bir poblem oraya bağlanıp problem edirnedye egitmeye gerek kalmadan sorunlara müdahle edilecek sanırım.
    edirneden adls varsa ne olur

e-mky Guest

slm herkese.
    arkadaşlar. acil.
    g.dat configürasyonu konusunda yardım edermisin. örneğin telekom ve bizim localimiz aradında bir g.dat kurulumu yapılacak. ip telekom tarafıından atanmış acvil yardım edermisiniz.z herkese tşkler...

Merhaba,

Merhaba,

G.shdsl noktadan noktayamı calısıyor , yoksa Telekom brasına authenticatemi olacaksınız , buna gore config orneği post edeyım .

Kolay Gelsin

kozalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Orhan hocam

iki durum için de örnek config atabilirseniz daha yararlı olur sanırım. ben de merak ettim nasıl oldugunu (daha çok authentication ile olanı).

e-mky Guest

şimdi hocam. edirnedekib ir okul binasından T Telekoma. gshdsl hattı cekiliyor.bunlar için conf lazım..

acil yardım edermisiniz 1 saat çimnde kuruluma başlicamm.. 1840 model router..

Merhaba,

Vereceğim konfigurasyon point to point G.shdsl konfigurasyonudur. Cisco routerlar icin , geneldir. HWIC kartlar için , sadece Dsl konfigurasyonunda bazı değişiklikler geliyor , sorusu gelirse ondanda bahsederiz.

controller DSL 0
    mode atm
    line-term cpe
    line-mode 2-wire line-zero
    dsl-mode shdsl symmetric annex B
    line-rate auto ( Hat oturmaz ve carrier detect surekli yanmazsa hat hızını manuel girin )

interface ATM0
    no ip address
    no atm ilmi-keepalive
    !
    interface ATM0.1 point-to-point
    ip address x.x.x.x x.x.x.x
    ip load-sharing per-packet
    atm route-bridged ip
    pvc 0/35 > ( Point to point oldugu icin bu sekilde , Authen. yapıyor olsaydım 8/35 yazacaktım ! )
    broadcast

ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 x.x.x.x > Default route'u yani hedefi bilinmeyen tum paketlerimi , Atm sub interfaceinde verdiğim ip'nin karsı bacak ip'sine yazıyorum , yada direk directly connected olan atm sub'a da yazabilirdiniz.

Lokal kullanıcılar nat ile de gidebilir , nonat ilede karsı network ile konusabilir , bu size kalmıs.

Kolay Gelsin

e-mky Guest

hocam buaraya kadar yardım için soalun peki

interface ATM0.1 point-to-point
    ip address x.x.x.x x.x.x.x
    burda ip adresi olarak ne yazcam dış ip adresimi...

su anda conf yapıyorum ama dialer 0 telekomdan ip almadı negotiate edipde

kesin olarak 0 /35 mi olacak.

birde ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 x.x.x.x olarak dialer 0 yazdımd oğrumu

+ Konuyu Cevapla