Cisco 871 Router Yapılandırma
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 871 Router Yapılandırma

merhabalar türk telekom tarafından restorantta wriless hizmeti vermek için cisco 871 router getrilmiş.Bu cihazın yeni kanuna göre iç network teki nete çıkan bütün bilgisayarların(wriless olarak) bir yıllık log tutma özelliğne

bilisim61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 871 Router Yapılandırma

merhabalar
    türk telekom tarafından restorantta wriless hizmeti vermek için cisco 871 router getrilmiş.Bu cihazın yeni kanuna göre iç network teki nete çıkan bütün bilgisayarların(wriless olarak) bir yıllık log tutma özelliğne sahipmidir turuyosa url olarakmı ip olarakmı birde yapılandırması ne şekilde olacaktır.bana bu ciha hakkında bilgi verirseniz sevinirim

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

cisco 871 ve benzeri cihazlar bir yıllık log tutmazlar. zaten tuttukları loglarda bağlanan ip adresi ve url bilgileri bulunmaz. bunun yerine siz bir log sunucusu kurup cisco 871'in loglarını bu sunucuya yönlendirin. ayrıca logları sunucuda sql'e gömerseniz sorunu halletmiş ve bir yıldan daha da fazla logları kayıt altında tutmuş olursunuz.

bilisim61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

bu cihazda içerik filtreleme desteği varmıdır ben halendaha cihazın başına geçmediğimden ön bilgi olsun diye soruyorum ayrıca cihazı sdm programı ile configure etmeyi planlamakyatım. Ayrıca log sunucusu derken proxy server gibimiı yoksa sunucuya sql serve rkurup ? sql gömme işlemini kısaca anlatırmısınz.?şimdiden teşekkürler
    Konu bilisim61 tarafından (25.06.2008 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla