Router ASA arasında bağlantı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
Router ASA arasında bağlantı

Merhaba, Elimde Cisco 3845 ve ASA 5550 var, ASAnın iç tarafında serverlar ve kullanıcılar mevcut, dışa bakan bir bacağında routera bağlı internete erişim, diğer bacağında gene routera bağlı bölgeye erişim

 1. #1
  GNZ Guest

  Default Router ASA arasında bağlantı

  Merhaba,
  Elimde Cisco 3845 ve ASA 5550 var, ASAnın iç tarafında serverlar ve kullanıcılar mevcut, dışa bakan bir bacağında routera bağlı internete erişim, diğer bacağında gene routera bağlı bölgeye erişim var. Routerın dışta olan internet bacağına TT' den hem internet hem bölgeler geliyor.
  Bölgeler ASA' dan geçtikten sonra internete çıkacak şekilde konf edilecek. Ben bağlantıları yaptım konfigürasyonu oluşturdum fakat ASA'nın arkasında iç taraftan internete çıkabiliyorum. ASA üzerinden bölgelere de erişebiliyorum ama ASA' nın iç tarafından bölgelere erişemiyorum. Aynı şekilde bölgelerden de ASA' nın iç tarafına geliş yok ama ASA' nın dış BOLGELER bacağına erişebiliyorum. Tahminimce router üzerinde bir route map yapmam gerekiyor ama kafamda tam bir yapı oluşturamadım, yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkurler.

 2. #2
  netz53281 is offline Junior Member
  Join Date
  Jan 2008
  Posts
  19

  Default

  Merhaba,
  Yapıyı tam olarak anlamadım ama sanırım ASA nın dış tarafta olmayan 2 bacağı arasında haberleşme sorunu var.. 2 interface aynı security level değerine sahipse haberleşemeyebilir. Aynı security level değerine sahip interface'lerin haberleşmesini istiyorsanız aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz;
  ASA(config)# same-security-traffic permit inter-interface

 3. #3
  GNZ Guest

  Default

  Security levelleri farklı. Olayı çözdüm ilginize teşekkur ederim.

 4. #4
  root Guest

  Default

  security level degerleri farkli oldugunda bile birbirleri ile haberlestirebilmenin bir yontemi vardi. su an aklimda degil ama..

+ Reply to Thread

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts