BGP, Route Reflector - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 16 sonuçtan 11 ile 16 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree1Likes
BGP, Route Reflector

Aynı Autonomous System de IBGP bir yapıda Komşuluk kurulması için bütün routerlar Fully meshed bir yapıda olmalıdır ... Bunun tamamen yanlis bir cumle oldugunu dusunuyorum, aslinda dusunmuyorum oylede...Komsulukta hicbir sorun

6R7C6531342 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Aynı Autonomous System de IBGP bir yapıda Komşuluk kurulması için bütün routerlar Fully meshed bir yapıda olmalıdır
    ...
    Bunun tamamen yanlis bir cumle oldugunu dusunuyorum, aslinda dusunmuyorum oylede...Komsulukta hicbir sorun yoktur yani BGP TCP estab olusur ve BGP komsulugu olusur, ancak update gonderimi olusmaz. Buda iki sekilde 3 sekilde gerceklestirilebilir, bunlardan 2 tanesi yukarida soylendigi gibi full mesh ve route-refl bunlarin yaninda birde confederation opsiyonu vardir. AS i kucuk private as lere bolerek gerceklestirilebilir...
    Konu 6R7C6531342 tarafından (23.08.2010 Saat 06:10 ) değiştirilmiştir.

Rocco85 Guest

Hocam acaba konunun caps lerini yenilermisniz?

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Anasayfamızda Bgp makaleleri var bir inceleyin anlaşılmayan hususlarda yardımcı olalım

Routing | CiscoTURK.NET | Cisco , Router , Switch , CCNA , CCNP , Network

sahin07 Guest

IGP kullandığın sürece RR'e ihtiyacın bulunmamaktadır.IBGP nin full mesh ihtiyacını IGP karşılamaktadır.P2P bir network yapısına sahip isen RR olmasa da olur.Bütün prefix leri tek bir router ın bilmesi büyük bir risktir.

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

IGP kullanmak ile RR'nin pek ilgisi yok. Full mesh ibgp komşuluk varsa RR gerekmemektedir.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

RR ın mantığını anlaman gerekiyor önce, bir router ebgp komşudan aldığını ibgp komşusuna iletiyor sadece ve bir sonraki router a update gitmemiş oluyor. yani diğer router lara dailetmesi için bütün ibgp routerları ile ayrı ayrı komşuluk kurması gerekiyor (full mesh). sen dersin ki nolacak 5-6 router ı full mesh çkarız fakat burada router reflector leri genelde ISP ler kullandığından adamlar 100 üzeri router var full mesh yapmak saçma olur haliyle. bu yüzden update alacak routerlara komşu bir router seçiyorsun ve onu RR yaptın mı aldığı updateleri iletiyor böylece full mesh yapıdan kaçmış oluyor. özetle böyle.
    tabi yapı spesifikleşirse RR lar arası loop olabiliyor onun içinde attributeler var o da işin ayrıntı kısmı.

+ Konuyu Cevapla