Cisco 837 ADSL Broadband Router , IP izin
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
Cisco 837 ADSL Broadband Router , IP izin

merhaba, ben yeni üye oldum.Elimde cisco837 adsl router var. 50 kullanıcıyı bir proxy server üzerinden internete bağlıyorum. serverda 1 adet ethernet kartı var. Ağ geçidi olarak router i ayarlayanlar kontrolsüz

kalil is offline Junior Member

Arrow Cisco 837 ADSL Broadband Router , IP izin

merhaba,
    ben yeni üye oldum.Elimde cisco837 adsl router var. 50 kullanıcıyı bir proxy server üzerinden internete bağlıyorum. serverda 1 adet ethernet kartı var. Ağ geçidi olarak router i ayarlayanlar kontrolsüz biçimde internete çıkabiliyor ve server ı 2 ethernet ile çalıştırmayı henüz başaramadım. Onun için şimdilik router dan ayar yaparak sadece proxy den gelen isteklerin kabul edileceği ,diğerlerinin reddedileceği bir konfigürasyon arıyorum.
    yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

x25
    x25 is offline Senior Member

merhaba çok aslonda çok komplesk bir yapınız yok sanırım sadece sizden birkaç bir şey öğrenebilirmiyim

Kullanmış olduğunuz server bir microsoft ürünümü 2. proxy den kasıt ISA server gibi bir yazılımmı kullanıyorsunuz bunun dışında varsayılan ağ geçidi router olan istemciler için herhangi bir proxy kreiteri geçerli olmucak ki şu aşamada 2. ethernet en sağlıklı yontem

Konfigurasyonu web arayüzündenmi yoksa CLI ile mi yapıyorsunuz her ikisi içinde yardımcı olabilirim.

kalil is offline Junior Member

proxy server pardus 2007 üzerinde squid
    router konfigürasyonunu arayüz ile yapmıyorum.komutla yapıyorum.
    Teşekkür ederim.

x25
    x25 is offline Senior Member

merhaba boyle bir durumda aklıma gelen en basit uygulama access-list kesin olarak başarı alabilirsin ama proxy de tanımlanan kriterler kadar etkin olmayabilir...

elimdeki bir yazılımdan uygulama ile ekliyorum access-list parametreleri değişik olabilir.

Extended IP access list 150
    permit tcp host 192.168.2.2[proxy server ip] host 192.168.6.2[herhangi bir hedef any de olabilir ] eq 80
    deny ip any any
    bu satır mantığını genişletebilirsiniz basit bir uygulama örneği

+ Reply to Thread

Bookmarks