DUAL UPS ve HSRP Arızası
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
DUAL UPS ve HSRP Arızası

Merhaba, Sistemimde 2 adet cisco3945 sersi router kullanıyorum. Bildiğiniz gibi 2si de çift power girişli. bu routerların 1. powerlarına UPS1, 2. powerlarına UPS2 den besleme yaptırıyoruz. Ayrıca routerin 4 adet

miyendizbeg is offline Junior Member

Default DUAL UPS ve HSRP Arızası

Merhaba,

Sistemimde 2 adet cisco3945 sersi router kullanıyorum. Bildiğiniz gibi 2si de çift power girişli. bu routerların 1. powerlarına UPS1, 2. powerlarına UPS2 den besleme yaptırıyoruz. Ayrıca routerin 4 adet LAN interface (gi0/1 gi0/2 fa0/0/0 fa0/0/1) indew HSRP çalışıyor. Sizlere 2 adet sorum olacak.

1. UPS1 deki bir arıza sebebiyle sürekli güç gitti geldi, gitti geldi; yani bir süre sürekli güç gidip gelmesi yaşandı. Bu süreçte router biraz sapıttı, ama UPS2' de esinlikle bir kesinti olmadı, router ups2den sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmeliydi, neden etmedi ?

2. Bu UPS1 elektrik problemi esnasında gi0/1 ve gi0/2 interfaceleri sürekli active > stdby > speak ... hsrp durumlarını değiştirmişler, ama fastethernet portlarında herhangi bir log yok. tüm interfacelerin "standby .. timers msec 300 msec 900" komutu yüklü. Yani HSRP convergence time lari aynı. Neden sadece gigabitethernet interfaceleri sorun yaşadı ?

Bu konularda bilgisi olan olupda cevap verirse çok sevinirim.

AcLMasteR is offline Administrator

routerler birbirlerine bir switch üzerinden mi bağlı , nasıl bir topoloji var ?
    The day that never comes

+ Reply to Thread

Bookmarks