Gsm hat Bloke kalınca routerın tekrar aktif olması
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
Gsm hat Bloke kalınca routerın tekrar aktif olması

Merhaba Cisco routerdalarda kullanılan gprs kartlarda gsm hatların bazen bloke kalma durumu oluyor. bu bloke kalma durumunda routerı fiziksel olarak kapatıp açmak gerekiyorki tekrardan sistem faal duruma gelebilsin. sistemin fiziksel

u.L.a.s is offline Junior Member

Default Gsm hat Bloke kalınca routerın tekrar aktif olması

Merhaba

Cisco routerdalarda kullanılan gprs kartlarda gsm hatların bazen bloke kalma durumu oluyor. bu bloke kalma durumunda routerı fiziksel olarak kapatıp açmak gerekiyorki tekrardan sistem faal duruma gelebilsin.

sistemin fiziksel kapatmak yerine yani power tuşundan değilde gsm hat bloke kalıp belli bir süre tekrar çekmeye başladığında bu kapatıp açmayı kendisinin yapabilmesini veya gsm hattın tekrar aktif olarak sistemin faal hale gelmesini nasıl sağlayabiliriz.

bunu şu yüzden soruyorum. sahada kullanılan routerlarda bazen sadece tek başına gsm hat bağlı oluyor. ve bazen gsm hat bloke kalabilior. ve sahada olan birisini lokasyona gönderip power tuşundan kapatıp açması gerekiyor. bu durumun önüne geçmek istiyorum

bilgi ve yardımlarınızı rica ederim

u.L.a.s is offline Junior Member

eğer böyle birşey mümkün değilse bunuda yazarsanız sevinirim

+ Reply to Thread

Bookmarks