CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 887VAG Router yapılandırma

Merhaba arkadaşlar, Cisco konusunda pratikte çok fazla tecrübem olmadı ve şimdi elimde bir tane 887VAG router var. Bunu şirket ihtiyaçlarına göre yapılandırmam gerekiyor. Bir adet ADSL hattımız var router'a konfigürasyonu

bilalddo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member bilalddo is on a distinguished road

Question Cisco 887VAG Router yapılandırma

Merhaba arkadaşlar, Cisco konusunda pratikte çok fazla tecrübem olmadı ve şimdi elimde bir tane 887VAG router var. Bunu şirket ihtiyaçlarına göre yapılandırmam gerekiyor. Bir adet ADSL hattımız var router'a konfigürasyonu yapılacak. Voip telefon, kameralar ve wifi var.

Cihaz üzerinde 4 adet FE port var ve ben bu portların her birini ayrı ayrı, kamera, santral, şirket içindeki kullanıcılar ve wifi olmak üzere ayırmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Elinde örnek bir konfigürasyon olan var mıdır? Bana bu konu da yardımcı olursanız çok sevinirim.

DHCP olarak router'ı kullanmak istiyorum.

Araştırarak bir kaç farklı konfigürasyon yaptım ama ya internete bağlanmadı ya istediğim gibi ip dağıtmadı. Bir türlü istediğim konfigürasyonu yapamadım.

ydev isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member ydev is on a distinguished road

887VAG routerlar'ın portları switch mode olarak çalıştığı için her bir interface'e ip adresi atayamazsın
    vlan tanımı yaparak her bir interface vlan acces yapmalısın

cisco router ads confiği internette aratabilirsin
    çok fazla kamera+pc ve santral ip telefon varsa bu yapıyı routerda yapmanı önermem

evet dhcp ve diğer routing ve nat +static nat işlemlerini router üzerinde yapabilirsin tabiki'de

+ Konuyu Cevapla