Router işletim sistemine dışarıdan erişim
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Router işletim sistemine dışarıdan erişim

Foruma yeni katıldım , daha önce konu açıldıysa lütfen yönlendirin.Benim sıkıntım şudur ; C# üzerinden bir program yazdım ve bu programda amaç şu , routera program üzerinden erişecegiz.Yani örnegin "Putty"

yunusyeneroglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Router işletim sistemine dışarıdan erişim

Foruma yeni katıldım , daha önce konu açıldıysa lütfen yönlendirin.Benim sıkıntım şudur ; C# üzerinden bir program yazdım ve bu programda amaç şu , routera program üzerinden erişecegiz.Yani örnegin "Putty" diye bir yazılım var ve putty ile Seri port üzerinden mesela "COM3" portunda consolo kablomuz takılı bunu sectigimizde routera baglanabiliyor putty yazılımı , bende bunun aynısını yapmam lazım , biraz araştırdıgımda routerin seri port üzerindeki iletişimle ilgili protokolünü bilmen gerekiyor tarzında fikir verenler oldu ama net bir bilgi alamadım kimseden.

Bu konuda yardımcı olabilecek , tavsiye verebilecek veya daha önce bu tarz bir programla calısan birileri bana yol gösterebilirse çok ama çok sevinirim.Bilgisayar müh okumaktayım ve bitirme tezimin bir kısmında bunu kullanıcam.

Elimdeki router : Cisco 878

yakaza isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

putty nin sayfasında kaynak kodlarıda var bir inceleyin isterseniz.

PuTTY Download Page

+ Konuyu Cevapla