TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 12 sonuçtan 11 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.
TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol)

en doğrusunu root söyledi aynen katılıyorum udp de verinin hedefe ulaştığı geri bildirim olarak gelmez. ama tcp de gelir tcp nin bir diğer öelliği veri iletişime geçilmeden önce karşı tarafa

e-mky Guest

en doğrusunu root söyledi aynen katılıyorum udp de verinin hedefe ulaştığı geri bildirim olarak gelmez. ama tcp de gelir tcp nin bir diğer öelliği veri iletişime geçilmeden önce karşı tarafa bir başlık bilgisi gönderilir, ve haberleşme karşılıklı olarak sağlanır . ondan sonra gerçek data adrese gönderilir. böylece verinin hedefe gidip gitmediği belirlenmiş olur . ama aynı sey udp için gecerli değildir....

azolla söylediklerin aynen doğru. herhalde mac adresi değişiyor derken azolla nın dediği gibi ilk 3 soketinden sonraki si için demiş olabilrsiniz belkide artışma burdaki yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. bir örnek daha eğer pc leri ghost tarzı programlarla imaj alırsak mac adresleride kopyalanabilir ancak bu ilk 3 soket hariç , ....

witurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Olaya şöyle bakıyorum,
    Bir servere bir paket gönderiyorsun o paketin ip adresi degişmez.Diyelim ikinci paket gönder gene ip adresin degişmiyor taa ki sessions kapana kadar.

+ Konuyu Cevapla