Sistem ve Ag Uzmanligi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Sistem ve Ag Uzmanligi

Merhabalar, ben yakin bi sure icerisinde sistem ve ag uzmanligi kursuna baslayacagim.Fakat kafamda bir cok soru var.Bunlardan bir kaci su sekilde: 1. Sistem ve Ag Uzmanligi kursu egitimi icerisinde security

emretsdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Sistem ve Ag Uzmanligi

Merhabalar, ben yakin bi sure icerisinde sistem ve ag uzmanligi kursuna baslayacagim.Fakat kafamda bir cok soru var.Bunlardan bir kaci su sekilde:

1. Sistem ve Ag Uzmanligi kursu egitimi icerisinde security kismi varmi?
    2. Bu egitimden sonra ethical hacking egitimi almanin ciddi faydasi olurmu?

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba,

Aslinda sistem ve ag uzmanligi diye official bir egitim yok yani bu egitimler egitim kurumlarinin kendi olusturduklari isimler.
    Genelde sistem ve ag uzmanligi egitimleri adi altinda sistem anlatilmaktadir cok temel olarakta cisco ccna hatta ccent yani ccna in bir kismi gosterilmektedir.
    Eger guvenlik (CEH) tarafinda ilerleyecekseniz sistem ama daha cok network bilmeniz faydali olacaktir.

bu makaleleri okumanizi ineririm.

Cisco & Ec-Council Güvenlik Sertifikaları | CiscoTURK.NET | Cisco , Router , Switch , CCNA , CCNP , Network
    NETWORK KARIYER PLANI (Sertifikasyon ve Eğitim İçerikleri) | CiscoTURK.NET | Cisco , Router , Switch , CCNA , CCNP , Network
    www.cliguru.com

Verdiginiz makaleyi okudum tesekkur ederim.Peki kurslarin olusturdugu bu sistem ve ag uzmanligi kursu bizi hangi alana itiyor?Sistem mi network mu?Yanlis anlamadiysam certified ethical hacking icin network yolunda ilerlemem gerekiyor.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

network kendi başına derya deniz zaten bir de sistemle beraber vermek tamamen ticari bir şey...
    Mr.google knows everything , ask to him...

Alıntı emretsdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiginiz makaleyi okudum tesekkur ederim.Peki kurslarin olusturdugu bu sistem ve ag uzmanligi kursu bizi hangi alana itiyor?Sistem mi network mu?Yanlis anlamadiysam certified ethical hacking icin network yolunda ilerlemem gerekiyor.

tek makale yazmadim 2 tane vardi kurslar daha cok sistem alanina yogunlasmis durumdalar. yani atiyorum 300 satlik egitimin 250 saati sistem 50 saati network. Bu kurslarin ayarlamalarina gore degisiyor ama genelde bu sekilde.
    CEH icin sistem bilginin olmasi gerekiyor fakat daha cok network bilginin olmasi isini daha da kolaylastiracaktir. Gun sonuna baktiginda ikisinden de anlaman lazim ama CEH icin 250 saatlik sistem bence cok fazla custom bir icerikle 70 saat yeterli olur diye dusunuyorum.
    CEH den sonra bir karar verip network security mi yoksa application security mi secmen lazim. app sec icin yazilimda bilmen gerekiyor. network sec icin hem network defans hemde ofansi iyi bilmen gerekiyor.
    www.cliguru.com

Alıntı GhoSt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    network kendi başına derya deniz zaten bir de sistemle beraber vermek tamamen ticari bir şey...
    zaten sistem ve ag uzmanligi deniyor ama kisi sistemci cikiyor hatta sistemcide degil tobe sistemcilere haksizlik etmeyeyim microsft sistemcisi olarak cikiyor.
    www.cliguru.com

Alıntı Soul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek makale yazmadim 2 tane vardi kurslar daha cok sistem alanina yogunlasmis durumdalar. yani atiyorum 300 satlik egitimin 250 saati sistem 50 saati network. Bu kurslarin ayarlamalarina gore degisiyor ama genelde bu sekilde.
    CEH icin sistem bilginin olmasi gerekiyor fakat daha cok network bilginin olmasi isini daha da kolaylastiracaktir. Gun sonuna baktiginda ikisinden de anlaman lazim ama CEH icin 250 saatlik sistem bence cok fazla custom bir icerikle 70 saat yeterli olur diye dusunuyorum.
    CEH den sonra bir karar verip network security mi yoksa application security mi secmen lazim. app sec icin yazilimda bilmen gerekiyor. network sec icin hem network defans hemde ofansi iyi bilmen gerekiyor.
    Diger makaleye de baktim CEH icin saglam bi network temelim gerekiyormus Ama bu kursta galiba mumkun degil.

+ Konuyu Cevapla