Syslog server
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Syslog server

arkadaşlar merhabalar; local network üzerinde zywall 5 fw bulunmakta bu cihaz üzerinde geçen tüm verileri log server üzerine almak ve takip edebilmek istiyorum.... tam da sorun burada başlıyor.... kiwi denedim

ciscocuolucam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Syslog server

arkadaşlar merhabalar;

local network üzerinde zywall 5 fw bulunmakta bu cihaz üzerinde geçen tüm verileri log server üzerine almak ve takip edebilmek istiyorum....
    tam da sorun burada başlıyor....

kiwi denedim ama free olduğundan belli bir satır aralığında verileri takip edebiliyorsunuz 50 satır falandı galiba ve anlık olarak görebiliyorsunuz benim ihtiyacımsa örneğin 1 aylık veya 3 aylık trafiği ve site hitlerini alabilmek bunu zaten cihaz kendi üzerinde gösteriyor tabiki o da belli bir yere kadar ben bunu kendi sanal pc'im üzerinde kuracağım bir işletim sistemi ve open source ile çözebileceğimi sanıyorum konu ile ilgili detaylı yardımcı olabilirseniz sevinirim .....

hatta olayı biraz daha abartıp msn ile geçen yazışmaları da görmek istiyorum tabii sniff etmedeen hepsini tekbir yazılımla yapabilirmiyim???

şimdiden teşekkürler
    saygılarımla

md_mehmet52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Öncelikle kolay gelsin yapmak istediğiniz olay tamemen anladığım kadarı ile network analiz etmek istatislik çıkarmak Zywall daha önce kurmadım ama fortinet için şu şekilde olması gerekiyor bir adet daha analazier cihazı aldıktan sonra bir pc araçılığı ile tüm istediğiniz site ziyareti kim nereye girmiş veya ne konuşuyor gib ayarlar yapılabiliyor. Zywall daha önce kurmadım ama kendi içerisinde olaçağını düşünmüyorum

iyi çalışmalar

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

xflow mekanizmaları sizin istediginizi yapacaktır. Çok emin olmamakla birlikte sniff etmeden msn konusmalarını görmeniz mümkün değil. syslog içinde syslog nt yi öneririm kolay gelsin.
    www.cliguru.com

ciscocuolucam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

cacti veya nms icin bilgi verebilirmisiniz birde free sniff olarak ne kullanabilirim.

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Cacti mrtg dir. Sizin networkteki bw miktarını görmenizi saglar. Mesela 1g link için 700mb kullanılıyor gibi. Ancak 700 mb içindeki veriyi xflow ile görebilirsiniz. nms dedigimiz genel bir terimdir network management system. Ayrı bir program değildir. Free sniffe gelince ethereal (wireshark), tcp dump bunlar işinizi görecektir. Ancak switchin bulundugu ortamda mirroring yapmadan sniff söz konusu değildir.
    www.cliguru.com

+ Konuyu Cevapla