SDH, PDH ISP Teknolojileri
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
SDH, PDH ISP Teknolojileri

Herkese merhaba. Synchronous Digital Hierarchy ( SDH ), ve Plesiochronous Digital Hierarchy ( PDH ) gibi ISP internetworking teknolojileri hakkında kaynak kitap arayışım mevcuttur. Bu teknolojiler hakkında teorik bilgiye yer

hudaikoyuncu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart SDH, PDH ISP Teknolojileri

Herkese merhaba.

Synchronous Digital Hierarchy (SDH), ve Plesiochronous Digital Hierarchy (PDH) gibi ISP internetworking teknolojileri hakkında kaynak kitap arayışım mevcuttur.

Bu teknolojiler hakkında teorik bilgiye yer yer internette rastlıyorum. Ama pratikte nasıl kullanıldığı konusunda pek bilgi sahibi değilim. Bu konuda yeterli bilgiye ulaşabileceğim bir kaynak önerebilir misiniz? Kitap olması tercih nedenidir.

Şimdiden teşekkürler.

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

merhaba,
    paylaşım yapabileceğim siteler her nedense kapalı olduğu için upload edemiyorum ama,buraya,bana zamanında çok faydası dokunan kitabın ismini yazıyorum.internetten kolayca ulaşabilirsiniz.faydalı olacağına inanıyorum.
    iyi çalışmalar....

Optical Networks a Practical Perspective ,2th edition.

torrent vb şeklinde kolayca bulabilirsiniz bu kitabın soft halini.tavsiye ederim.....

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Optical Networks a Practical Perspective ,2th edition. --> kitabın guncel versiyonu Optical Networks: A Practical Perspective, 3rd Edition dur. Extra olarak wdm ve pon konuraları detaylandırılmıstır.
    www.cliguru.com

RLNETWORK35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

arkadaşlar merhaba;

konuyla ilgili olarak; pdh ve sdh konusu ayrıntılı bir konu olmakla beraber çokta kafa karıştıran bir konu değildir.
    pdh tdm ve e1 trafiklerinin uctan uca taşınabildiği elektriksel bilgidir,sdh ise hem tdm+e1 hemde ethernet ip trafiğini vlan yada değişik mod'da bir uctan diğer uca
    taşınması için imkan veren sistemlerdir.

pdh olarak eski netaş sistemleri vardı bunlar lambalı sitemlere kadar gider,
    gunumuz sdh sistemleri; fiber ve optik bilginin nasıl kullanılığına ve tasındığına bağlı olarak;
    dwdm odf ve alcatel 1640 fox,1650,1660 modelleriyle ceşitlendirlmiştir. modeli ve kapasite bakımından bu sistemlerle uctan uca ister ethernet ister tdm bazında bilgiyi taşıyabilirsiniz.
    stm1-stm-4 stm16 taşıma sekilerindendir.buna bağlı olarak dwdm bu kapasite arttırarak çeşitlendirmiştir.

RLNETWORK35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

ayrıca pdh ve sdh mantığı anlatan döküman mevcuttur elimde isteyen arkadaslar
    [email protected]

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı RLNETWORK35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca pdh ve sdh mantığı anlatan döküman mevcuttur elimde isteyen arkadaslar
    [email protected]
    Dökümanı buraya aktarırsanız herkes faydalanabilir...
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla