ADSL-ATM Çalışması
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
ADSL-ATM Çalışması

Merhaba arkadaşlar, Arkadaşlar bildiğiniz gibi TT nin bize sağladığı internette, modem ile DSLAM arası ATM çalışıyor. ATM çalışmasında modemimizin içi 8/35 olarak ayarlıyoruz. DSLAM içindede her bir kullanıcının kendi vpi-vci

mbkurt07 Guest

Standart ADSL-ATM Çalışması

Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşlar bildiğiniz gibi TT nin bize sağladığı internette, modem ile DSLAM arası ATM çalışıyor. ATM çalışmasında modemimizin içi 8/35 olarak ayarlıyoruz. DSLAM içindede her bir kullanıcının kendi vpi-vci değeri oluyor ve gönderilen ATM paketleri bu vpi-vci dan hangi kullancıya gidecekse yolunu o şekilde bulmuş oluyor. benim anlamadığım kısım ise ATM çalışan bir sistemde yine TT tarafından verilen, modemimizin bir IP si oluyor. ATM paketler yollarını vpi-vci aracılığı ile buluyorsa bu IP veri trasnferinde rolü ne oluyor? ikincisi ise IP alırken modem hangi aşamalardan geçiyor, yani modemimizie IP yi veren paket yine ATM paketi mi? yoksa modem ile DSLAM arasından farklı paket alışverişleride oluyor mu? bu konuda gerçekten kafam karıştı. bilgisi olan arkadaşlardan gerçekten ayrıntıılı bir açıklamaya ihtiyacım var.. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Linkte kısaca anlatılıyor
    DSLAM - Vikipedi

mbkurt07 Guest

Alıntı trunkmode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linkte kısaca anlatılıyor
    DSLAM - Vikipedi
    vermiş olduğunuz linki inceledim. ilgin için teşekkür ederim. gerçekten detaylı bilgiye ihtiyacım var. atm protokolünü çok inceledim fakat bu kısmıyla ilgili bir bilgi bulamadım. bu konuyla ilgili elinde geniş ve ayrıntılı kaynak olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.
    Konu mbkurt07 tarafından (20.02.2011 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla