IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK arkadaşlar yukarıdaki kuralın açıklamasını söyleyebiledek olan varmı ne anlama geliyor bir yerde

e-mky Guest

Standart IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK

arkadaşlar yukarıdaki kuralın açıklamasını söyleyebiledek olan varmı ne anlama geliyor bir yerde gördümde ilgimi çekti, merak ettim.

bu ve buna benzer uygulama örnekleri yapıla bilirmi yapılırsa nasıl yapılır ne amaçla kullanabilrim.

Tşkler..

merthaaaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

selam bu komutla SMB (server message block) nin kullandığı portu bu porta yapılan saldırıları önlemek için kapatmış .ipseccmd xp nin support tool udur bu adresten inidirilebilir(http://download.microsoft.com/downlo...tTools-ENU.exe) parametrelerin anlamı ve kullanımı ile ilgili döküman ekledim (ingilizcedir)
    Değişik uygulama örnekleri için link How to block specific network protocols and ports by using IPSec
    umarım faydalı olur

e-mky Guest

çok tşkler.. eline sağlık.

e-mky Guest

hocam söylediğinizi yaptımd enemek için indirdim tool u
    xp detest etmek istedim.

netdiag/test:ipsec
    yazdım ama netdiag not recognized diyo..

selam önce cmd yaz komut satırına gir orada komutu yaz

e-mky Guest

yok hocam önce bilgisayarı açmamız gerekmiyormuydu. ))

herhalde başlat-calistir-cmd
    komut satırında deniyorum bu işlemi. orda program files sppoort ... içinde ( yani yüklediğimiz programın içine girip deniyorum yine olmuyor C:\ de aynı işlemi yaptım yine yok.

selam tabii ki öncelikle pc yi acacağız pc bilgini bilemediğim için öyle yazmıştım bazı komutları direk çalıştıra yazıp kullanabiliyoruz bunu da onlardan biri gibi yazma ihtimalini göz önünde bulundurmuştum
    Yüklemeyı nasıl yaptığını bilemiyorum , bu komutları çalıştırmak için complete ( full ) kurulum yapmalıyız Yüklerken default typical seçeneği işaretli gelir o şekilde kurarsak komut çalışmayacak bahsettiğin not recognized hatasını verecektir.Birde Tüm Netdiag.exe komutlarını çalıştırmak için, yerel bilgisayardaki Administrators grubunun üyesi olmamız gerekir.
    Konu merthaaaan tarafından (18.02.2009 Saat 04:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: bilgi ekleme

e-mky Guest

aynen dediğin gibi....

+ Konuyu Cevapla