Cisco ASA 5500 Serisi Firewall Üzerinde NAT + DMZ Config - Demilitarized Zone (DMZ) Nedir ?
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco ASA 5500 Serisi Firewall Üzerinde NAT + DMZ Config - Demilitarized Zone (DMZ) Nedir ?

Merhaba, ASA firewall uzerinde DMZ' in NAT ile yapilandirilmasini onerir misiniz? Bu tarz bir uygulamada ne tur zorluklar yasarim? DMZ icin esktra bir guvenlik getirir mi? Tesekkurler...

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart Cisco ASA 5500 Serisi Firewall Üzerinde NAT + DMZ Config - Demilitarized Zone (DMZ) Nedir ?

Merhaba,

ASA firewall uzerinde DMZ' in NAT ile yapilandirilmasini onerir misiniz? Bu tarz bir uygulamada ne tur zorluklar yasarim? DMZ icin esktra bir guvenlik getirir mi?

Tesekkurler...

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba Arkadaslar,

ASA firewall' da 192.168.x.x' li bir networkden DMZ' deki makineye FTP erisimi verdigimde surekli deny aliyorum. Loglari inceledigimde:

"Source IP" ------------------------- "Destination IP" ------------------------"Description"
    192.168.1.2 -------------------------FTP sunucusunun IP' si------------------Deny tcp src 192.168.1.2/52036 dst: FTP IP'si/21 by access-group "access-group name"

seklinde bir hata mesaji aliyorum.

Logdan anladigim, ftp sunucusuna baglanmak istedigim makinenin rastgele portlarindan birinden cikip, ftp sunucunusun 21. portuna ulasamadigim seklinde. Yalniz rule' u tanimlarken, source port any, destination port 20 ve 21 olarak sectim. Buradaki hatam nedir? Yarcimci olursaniz sevinirim.

+ Konuyu Cevapla