Exchange, Active Directory Problemi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Exchange, Active Directory Problemi

arkadaşlar mail ile ilgili bir sorum olacak çalıştığım şirıketin bana vermiş olduğu şirket mailime gelen butun iletiler nasıl hem benim hemde patronumun mail hesabına mail kutusuna duşuyor bir mail aynı

krallls isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arrow Exchange, Active Directory Problemi

arkadaşlar mail ile ilgili bir sorum olacak çalıştığım şirıketin bana vermiş olduğu şirket mailime gelen butun iletiler nasıl hem benim hemde patronumun mail hesabına mail kutusuna duşuyor bir mail aynı anda ikimizin eline nasıl geçebiliyor ?

merthaaaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

AD üzerinde “Exchange Advanced “ Sekmesinden “Mailbox Rights” kısmından gerekli yetkiler verilerek bu kolayca yapılabilir . Posta kutusunu görmenin yanında birde onun adına mail gönderilmek istenirse AD üzerinde kullanıcının “Security” sekmesinden “Send as” ve “Receive as” izinleri verilir.
    internet ortamında "Exchange Üzerinde Posta Kutusu Ortak Kullanımı" diye aratırsan daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin

cewabın için teşekürler ama şirketimizde exchange server kurulu deil acaba bunu alınmış olan domainden yapıyor olabilirlermi bu domaine ait bir özellik olabilir mi. bana gelen mailler aynı anda şirketin adını taşıyan mail kutusunada duşuyor anlayamadım dogrusu

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

hacım mail grubu gibi bişi olabilir. ama anlamadım ayrıntılı yazabilirsen soruyu ?

şimdi mail grubu oluşturmuş olablirler. Mesela datacenter diye bir birim olsun sizin şirkette. datacenterda kime bir mail düşerse o birimdeki herkese aynı mail düşer.

ve ayrıca gelen maillerde CC yani bilgi kısmınıda bi kontrol edebilirmisin yazılmış olan bir mail adresi varmı ?

yani aslına bakarsan sorduğun sorudan bişiler anlamaya çalışsamda bilgi yetersiz. ne desem yalan olur... sana verilen mail adresini yazabilirmisin @ den önceki kısmı ?
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

ustad cc kısmı ve diğer kısımlar boş sadece "kime" kısmında benim adresim yazılı. bana gelen mailler tanımlanmış 2 adrese duşuyor başka adreslere gitmiyor yani benim adresim
    [email protected]
    bu adrese gelen mailler
    [email protected] ve
    [email protected]
    adreslerinede gidiyor nasıl yapılmış olabilir bu

merthaaaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

lonely arkadaşın yazdığı grup olayında gruba yollanan mailler o gruba üye olan kişilerin mail kutularına düşer.ama burada sadece size atılanı soruyorsunuz siz .Mail serveriniz olmadığına göre domaini aldığınız şirketin size sunduğu mail hizmetini kullanıyorsunuz . o zaman sizin AD yapınız ve size hizmet sunan şirketin mail serveri vasıtası ile bahsedilen ayarlar yapılıyor .mail serveri merak edıyorsan nslookup komutunu kullanarak sızın domaının MX kaydını sorgulamayı dene

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Yapıyı tam bılmedıgım ıcın kesın konusamıcam ama sıze gelen maıllerı ayrıca maıl serverda dıger kullanıcıya forward etmıs olabılırler.Bu durumda sıze gelen her mail aynı zamanda maılın forward edıldıgı dıger kullanıcıyada gıder.

İyi çalışmalar,

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba,

Benim de calistigim is yerinde de qmail kullaniyoruz. Onun GUI' sinden giris yaptiginizda "routing" alaninda forward bolumu var. Oraya hangi mail adresini yazarsaniz hesabiniza gelen mailler ayni zamanda o mail adresini de gider.

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

genelde butun sıstemlerde bu vardır bende bundan oldugunu dusunuyorum exchange serverda da cok kolay bı sekılde bu yapılabılır keza qmaıldede aynı sekılde.

Kolay gelsin,

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Forwarding Email in Microsoft Exchange Server 2003 linkinde exchange server' da forward islemi nasil yapilir anlatiyor.

+ Konuyu Cevapla